Dort 50

Suroviny

Těsto na 1 plech:
3 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka (podle tuhosti těsta)
1/2 hrnku oleje
3 vejce
1 vanilkový cukr
1 kypřící prášek
Krém:
1,25 litru mléka
3 vanilkové pudinky
2 lžíce cukru
250 g másla
Dohotovení:
marmeláda
oříšky
strouhaný kokos na posypání
fondán
potravinářské barvivo

Postup přípravy receptu

  1. Oddělíme žloutky a vyšleháme je s cukrem, přidáme olej, vyšleháme, mouku smícháme s kypřícím práškem a vanilkovým cukrem a střídavě přidáváme s mlékem do těsta.

  2. Potom opatrně vmícháme sníh z bílků. těsto vylijeme na plech s pečicím papírem a pečeme dokud nemáme těsto zlatavé. Takto upečeme 2 plechy (na 5 a na 0).

  3. Upečené těsto necháme odležet přes noc. Potom z korpusu vykrojíme číslice. Uděláme si krém, že uvaříme z mléka, cukru a vanilkového pudinku hustý pudink, který necháme vychladnout, poté do něj přidáme máslo a vyšleháme v hladký krém.

  4. Vykrájené číslice z korpusu dvakrát překrojíme, spodní díl namažeme krémem a hořejší marmeládou, vše slepíme a pomažeme okraje. Obvod obsypeme koksem a hořejšek oříšky.

  5. Ozdobíme zbytkem krému (můžeme přidat i kakao na tmavé ozdůbky). Vyválíme fondán, obarvíme a tvoříme růžičky. Celý hotový dort nechám přes noc odpočinout.

Poznámka od kuchařky

I když je dort z normální hrnečkové bábovky, chutná výborně a drží.

Komentáře k receptu Dort 50

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: dort k 50 číslicový dort recept dort 50 dort na 50 dorty k 50 dorty k 50 dorty k 50 nepečená bábovka ládi hrušky dorty na 50 recept na číslicový dort číslicový dort recepty 50 na dort nepečená bábovka podle ládi hrušky dorty 50 těsto na číslicový dort dort s hrnkem růžičky na dort z fondánu recepty na dorty 50 let zdobení dortu 50 let dorty 50