Pangas obalovaný v těstíčku

Suroviny

500 g pangasia
300 ml ledové minerálky
150 g hladké mouky
1 vejce
pepř
sůl
olej

Postup přípravy receptu

  1. Pokud máme pangasia ještě mraženého, necháme ho postupně rozmrznout (nejlépe přes noc v lednici). Pak ho naporcujeme na menší kousky (řekněme tak na tři sousta), každý pokapeme citronovou šťávou a opepříme z obou stran.

  2. V misce rozšleháme vajíčko s hodně vychlazenou minerálkou a moukou tak, aby nám vzniklo řidší těstíčko, řekněme jako na lívance (množství uvedené v surovinách berte odhadem a řiďte se spíše svým okem, rozředit či zahustit můžete vždy).

  3. Do těstíčka namáčíme připravené kousky pangase a házíme je ihned na rozpálený olej (nejlépe držíme v jedné ruce misku s namočenými kousky co nejblíž pánve, abychom nepřenášeli a neokapávali těstíčko přes celý sporák či linku).

  4. Mezitím co se nám smaží jednotlivé porce, těsto dáváme na tu chvíli na mrazák, aby zůstalo co nejchladnější. Rybu usmažíme z obou stran a ještě teplou podáváme. Můžeme si ji dát třeba s bramborovou kaší.

Poznámka od kuchařky

Pangasius obecně nemá moc dobrou pověst. Částečně je to oprávněné, protože se jedná o hodně "nudnou" rybu, jejíž chuť přehluší téměř jakékoliv koření (proto byl recept i těstíčko tak minimalistické) a navíc jak je tučná, tak má hodně blátivé maso, co mnoha lidem nevyhovuje. Ale pro některé je zase nevýraznost a měkkost plus, takže je to věc vkusu. Jenže k tomu všemu se mezi lidmi neustále šíří informace, že je strašně jedovatý. A to rozhodně pravda není viz. například http://www.prostezdravi.cz/je-pangasius-zdravy/ nebo http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?nid=&docid=1...

Komentáře k receptu Pangas obalovaný v těstíčku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: obalovaný pangasius obalovany panganius pangasius obalovany testíčko na obalování ryby pangas v testicku mražené rybí filé recepty obalovany pstruh testicko na obalovani file obalovaný panguas těstíčko s minerálkou obalovaný pangacius obalovane mražené ryby recept pangasius obalovany recepty testíčko na ryby obalovaný pangasius recepty obalovaný pangasius recept pangas obaalovany pangass mražený pangasius v těstíčku file obalované v testicku