Šišky jako z lesa

Suroviny 6 ks

Těsto:
1/2 šálku arašídového másla
1/4 šálku Nutely
3 lžíce másla (změklého)
1 šálek moučkového cukru
Na dohotovení:
6 slaných tyčinek
3 šálky čokoládových cereálií

Postup přípravy receptu

 1. Másla, cukr a Nutelu smícháme dohromady. Toto tvárné těsto omotáme kolem slané tyčinky do tvaru kuželu.

 2. Potom odspodu vpichujeme a vrstvíme cereálie a tvarujeme šišku.

 3. Nakonec nůžkami odstřihneme vršek přebývající slané tyčinky, šišku pocukrujeme, abychom zakryly případné nedokonalosti a dáme zatuhnout do lednice.

Poznámka od kuchařky

Je nutné vybrat takové cereálie, aby trochu připomínaly šupiny šišky. Já jsem tyto koupila v Penny asi za 20,- Kč.

Šišky jsem dělala s mými vnoučátky (5+7 let) a použily jsme jako těsto http://www.toprecepty.cz/recept/41385-kulicky-milk.... Ale neuvědomila jsem si, že hrubě rozdrcené sušenky nedovolí zapichovat cereálie tak, jak by bylo potřeba. Takže pokud budete chtít použít jiný korpus - např. ze zbylého vánočního pečiva - je lépe pečivo postrouhat a ještě lépe bude se držet původního receptu :-D :-D :-D

Zdroj: Nápady.sk

Komentáře k receptu Šišky jako z lesa

 • konfetka konfetka

  dekuji za radu. ja mam doma salky(hrnky) ruznych velikosti, tak jsem si nebyla jista ktery muzu pouzit. :)

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  konfetka: Šálek,to je prostě hrnek.Výhoda je,že nemusíš nic vážit.:yes: Když jsem to změřil,tak rovný šálek je cca 250 mililitru,= čtvrt litru;-)

  Odpovědět

 • hosta hosta

  To je krása, jsi nápaditá hračička:yes::-D

  Odpovědět

 • konfetka konfetka

  Ty jsou krasny. Detickam se moc libi. Tak to budeme delat taky. Jen se chci zeptat, salek to je kolik? poradite mi? Dekuji.

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton

 • mysulka mysulka

  :yes: nádhera:-K

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Jsem ráda, že se vám líbí. :-8

  Odpovědět

 • Peppa Peppa

  Velmi, velmi krasne!:-8

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  1974andrea: Tyčka tam má jen funkci držení hmoty. Může být jakákoliv, pokud by bylo máslo zatuhlejší, nemusí tam být vůbec. Pokud je máslo měkčí, lépe se do něj zabodávají cereálie.

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Jé, to je pěkné. Nešlo by místo těch slaných tyčinek použít čokoládové na poháry a zdobení? Nebo co tam má ta tyčinka za funkci, drží jen tvar?

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  zuzun: Jde to uplácat z čehokoli, jen aby to bylo měkké a cereálie šly zapichovat. Já v receptu sama píšu, že jsem zvolila jiné "těsto", ale vymstilo se mi to. Kdybych recept dodržela, byly by šišky daleko hezčí. Já jen potřebovala rychle dvě malé děti zabavit.

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  No to je ale nápad:-O:-O:-OŠišky jako živé:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Nevšední, nádherné, nápadité! :yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Hello, perfektní nápad. Šišky jsou jako opravdové borové. Moc se mi líbí a určitě budou na příští vánoce, ale vyzkouším je asi dříve. :-p:-p:-p

  Odpovědět

 • zuzun zuzun

  Neslo by arasidovy maslo a Nutelu pul napul bez cukru a masla navic? Chutna to skvele, jako arasidova Nugeta, (a je to min kaloricky).
  Jinak sisticky jako zivy, cekala jsem, ze na fotce jsou pravy sisky jako dekoracni pozadi nejakyho zakusku, ale zakusek nikde; pak jsem zjistila, ze sisticky jsou dezertni:-)):-O:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: zdobeni šišek nápady ze šišek nepečené cukroví šišky čokoládové šišky cukroví šišky vánoční cukroví šišky nepečené sisky nepečené vánoční sisky šišky na vánoce recept na vánoční šišky šišky vánoční cukroví nepečené vánoční cukroví šišky-recept šišky cukroví zdobení ze šišek nápady z šišek vanocni sisky cukrovi čokoládové šišky recept slané tyčky z penny tyčinka z cereálií recept vánoční šišky nepečené