Zapečené těstoviny ala "šunkofleky"

Těstoviny Doba přípravy: 40min 1 názor

Těstoviny Doba přípravy: 40min 1 názor

Suroviny 3 porce

flíčky (těstoviny)
točený salám (já kupuji Best Farm Točený salám extra od Beskydské uzeniny a. s., je sice dražší, ale chutnější.)
Cibulka
lžíce sádla
500 ml smetany
2 vejce
sůl
pepř
sýr

Postup přípravy receptu

  1. Dáme si vařit těstoviny, ve vroucí osolené vodě uvaříme fleky. Scedíme. Ani při vaření, nebo po zcezení nepřidáváme olej, těstoviny by se obalily v oleji a už by nepřijaly žádnou chuť.

  2. Při vaření těstovin si nakrájíme cibulku na jemno a jemně dorůžova ji osmahneme na lžíci sádla. Točený salám si nakrájíme na 1x 1cm kostičky a přidáme k cibulce a lehce osmahneme.

  3. Po scezení těstovin, přidáme cibulku se salámem a smícháme dohromady. Nedochucujeme. Vše vložíme do zapékací mísy a dáme na 15-20 minut péct.

  4. Mezitím si připravíme 500 ml smetany (no možná i méně) a do ní rozšleháme dvě vejce. Až tady teprve dochutíme solí a pepřem.

  5. Přilejeme k těstovinám a dáme opět na 20 minut péct. Před posledními 5 minutami posypeme nastrouhaným sýrem a necháme dopéct.

Poznámka od kuchařky

Vím, že se točený salám hodně odsuzuje, ale pro rychlou, levnou přípravu, je to fajn. Kupuji právě jen od Beskydské uzeniny a. s, které dělají salám velice chutný, lehce kořeněný. Nedoporučuji kupovat levné točené salámy.

Komentáře k receptu Zapečené těstoviny ala "šunkofleky"

Tématické fráze: šunkofleky s točeným salámem zapečené šunkafleky zapecene testoviny vanek šunkofleky se salámem zapečené těstoviny se salámem zapékané šunkofleky jak se delaji šunkofleky zapečené těstoviny s točenym salamem jak se dělají zapečené těstoviny zapečené těstoviny jak péct šunkofleky zapečené těstoviny sunkfleky zampionova omacka šunkofleky z toceneho salamu zapečené šunkafleka sunkofleky v mikrovlnce sunkofleky vanek šunkofleky podle vaňka zapékané šunkafleky zapečené těstoviny šumkofleky