Pomazánka z červené čočky s jarní cibulkou

Mama v kuchyni Kuchařka: Mama v kuchyni

Pomazánky 4 názory

Suroviny

1 kávový šálek červené čočky
1 malá jarní cibulka
větší oříšek másla
1 zarovnaná kávová lžička hořčice
1 stroužek česneku
sůl dle chuti
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Červenou čočku dáme do hrnce, zalijeme dvojnásobným množstvím horké vody (měly by to tedy být cca 2 šálky) a 5 minut povaříme. Případnou přebytečnou vodu slijeme a uvařenou čočku necháme vychladnout.

  2. Poté ji smícháme s větším oříškem změklého másla, nasekanou jarní cibulkou a česnekem. Přidat můžete i malé množství hořčice a sůl dle chuti.

  3. Pečlivě vše promíchejte a nechejte v lednici ztuhnout.

Poznámka

Dětská specifika:

- červená čočka by neměla nadýmat a je proto vhodná pro děti od cca 8 měsíců, nicméně zbylé suroviny v receptu, jako je např. česnek, cibulka nebo hořčice, bych takto malým dětem nedávala, proto řadíme spíše do kategorie od 1 roku. Neznamená to ovšem, že se nemůžete odpíchnout od základu, který tvoří červená čočka a máslo, a přidat o něj něco pro malé děti vhodnějšího (můj tip je např. kořenová zelenina - mrkev, petrželka.

Mé další recepty najdete na: http://mamavkuchyni.blogspot.cz

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 335 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pomazánka z červené čočky s jarní cibulkou

Tématické fráze: pomazánka z červené čočky pro děti pomazánka z červené čočky červena čočka pomazanka recepty z červene čočky pomazánky s jarní cibulkou pomazánka s jarní cibulkou červená čočka na másle pomazanka z čočky pomazanka s cervene čočky indická pomazánka z červené čočky pomazánka červená čočka pomazánky z červené cocky jarní cibulka recept červená čočka pro deti vaječná pomazanka s červenou cockou pomazánka z červené čočky a mrkve indicka pomazanka s cervene cocky nejlepsi pomazanka z cervene cocky recept na dětskou čočku pomazánka z čočky mamavkuchyni

Zapomněl/a jsem heslo