Roládky z kuřecích stehen

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 50 minut 8 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 50 minut 8 názorů

Suroviny 2 porce

2 kusy kuřecích stehen
2-4 kusy nejlépe zeleného chřestu
4 listy medvědího česneku
2 kusy sušených rajčat
2 plátky prosciutta (popřípadě jiné sušené šunky)
plnotučná hořčice asi 1 lžíce
sůl
pepř
celý kmín
grilovací koření
2 tenké plátky másla

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehna vykostíme, z vnější strany naklepeme, kůži ponecháme.

  2. Vzniklý plátek z obou stran osolíme a trošinku opepříme. Vnější stranu, která je bez kůže potřeme hořčicí, poklademe Prosciuttem, medvědím česnekem, asi 4 minuty povařeným chřestem a na tenké nudličky sušenými rajčaty.

  3. Plátek stočíme do roládky a sepneme párátkem.

  4. Vložíme je na pekáč, posypeme grilovacím kořením a celým kmínem. Na každou roládku dáme tenký plátek másla, podlijeme troškou vody a pečeme v troubě dorůžova. Během pečení podléváme výpečkem a aspoň jednou obrátíme. Podáváme s bramborem, popřípadě jen se zeleninou.

Komentáře k receptu Roládky z kuřecích stehen

Tématické fráze: mini kuřecí roládky kureci roladky vykostěná kuřecí stehna recepty kuřecí stehna roláda kuřecí mini roládky kureci stehna rolada recept rolada ze stehenich rizku roláda z kuřecích steheních řízků roláda kurecich stehna kuřecí stehna na na roládu kuřeci rolada ze kuřecí stehna rolada ze kuřecí stehna kuřecí steheníroládky recept na vykoštěná kuřecí stehna platky z kurecich stehen kuřecí stehna roládky kuřecí roláda s kůží kureci rolada ze stehna kuřecí roladky ze stehna rolada s kuřecího stehna