Lilek zapečený s Tikka masalou

Anna Kocikova Kuchařka: Anna Kocikova

Doba přípravy: do 35 minut 3 porce Zeleninová jídla 2 názory

Suroviny

6 koleček neoloupaného důkladně umytého lilku o síle 2 cm
6 lžic nakrájeného medvědího česneku
6 vrchovatých lžic omáčky Tikka masala
100 g nastrouhaného Eidamu (6 vrchovatých lžic)
3 větší snítky rozmarýnu
máslo na proložení lilku
sůl
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Do nakrájeného lilku vetřeme z obou stran sůl a necháme 15 minut odpočinout. Poté lilek důkladně osušíme a naskládáme do zapékací mísy.

  2. Na každé kolečko dáme lžíci medvědího česneku a lžíci omáčky. Proložíme plátky másla, rozmarýnem a dáme na 17 minut do předehřáté trouby na 190 stupňů.

  3. Po 10-ti minutách zapékání kolečka lilku zasypeme nahrubo nastrouhaným sýrem, ještě přidáme 2 plátky másla a dáme opět do trouby na zbývajících 7 minut.

  4. Pokud nechceme zapínat troubu, můžeme kolečka lilku naskládat do větší pánve. Se stejným postupem pod pokličkou dusíme na slabém plameni 10 minut, poté zasypeme sýrem a opět pod pokličkou necháme roztéct sýr. Příloha - každý podle své chuti.

Poznámka

Množství uvedených surovin si může každý přizpůsobit svým potřebám. Pokud nemáme zamrazený medvědí česnek, použijeme nakrájenou nať lahůdkové cibulky nebo pórek.

Odkaz na omáčku http://www.unclebens.cz/omacka-tikka-masala.aspx

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 94 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Lilek zapečený s Tikka masalou

Tématické fráze: lilek recepty zapečený lilek recepty zapečený lilek lilek recept recepty z lilku masala z lilku recepty z baklažánu recepty s lilkem recept na zapečený lilek zeleninová tikka masla zapečené lilky recept s lilkem recepty na lilek recept lilek recept na lilek tikka masala s lilkem unclebens.cz recept - unclebens lilek zapečené plátky lilku v troubě