Čokoládový koláč bez mouky

Suroviny

200 g másla
150 g cukru krupice
160 g hořké čokolády (nejlépe 70%)
4 vejce

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme si vodní lázeň a rozpustíme v ní máslo spolu s cukrem a čokoládou. Pokud nemáme k dispozici vodní lázeň, stačí směs za stálého míchání pomalu rozpouštět na mírném plameni. Mícháme, dokud se všechny ingredience nespojí v jednolitou směs.

  2. V míse důkladně vyšleháme vejce. Poté obě směsi smícháme a nalijeme do připravené koláčové formy. Pokud se nám zdá že se obě směsi důkladně nespojily, můžeme si pomoci tyčovým mixérem.

  3. Koláč pečeme v předem předehřát troubě na 180°C asi 25 minut, poté necháme vychladnout na mřížce. Před podáváním dáme vychladit do lednice. Servírujeme se šlehačkou.

Komentáře k receptu Čokoládový koláč bez mouky

Tématické fráze: čokoládový koláč bez mouky koláč bez mouky cokoladovy dezert bez mouky čokoládovo-tvarohový koláč bez cukru a mouky tvarohovo čokoládový koláč bez mouky cokoladovy kolac bez mouky a cukru čokoládovo tvarohový koláč bez mouky čokoládovo tvarohový koláč bez cukru a mouky štavnatý čokoládový koláč kolac s cokoladou bez mouky čokoládový koláč ze dvou ingrediencí tvarohovočokoládový koláč bez mouky kolace bez mouky cokoladovy moucnik bez mouky čokoládový kolac bez bez mouky čokoládový dezert bez mouky s tvarohem recepty bez mouky kolč bez mouky čokoládový koláč bez cukru cokadovy kolac bez mouky