Palačinky se šunkou plněné sýrem

Suroviny

0,5 l polotučného mléka
2 vejce
250 g hladké mouky
100 g 90% šunky na plátky
250 g sýru Gouda
pórek
čerstvá bazalka
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Mléko a vejce smícháme ve větší misce a postupně dosypáváme mouku. Vše důkladně smícháme do tekutého těsta, ve kterém nejsou žádné hrudky. Dále nakrájíme na malé kousky pórek, šunku a bazalku a postupně přidáme do již hotového těsta.

  2. Na sporáku řádně rozehřejeme pánev. Jakmile je rozehřátá, mašlovačkou na ni naneseme tenkou vrstvu oleje.
    Ve chvíli, kdy má olej tu správnou teplotu, vlijeme do pánve pomocí naběračky dostatečné množství těsta, které vytvoří krásnou palačinku ve tvaru prakticky dokonalého kruhu.
    Poté, co je dozlatova osmažena první strana, obrátíme pomocí vařečky nebo špachtle na druhou stranu a také ji smažíme dozlatova.

  3. Hotovou palačinku přendáme na talíř a posypeme již nastrouhaným sýrem (použijte sýr dle své chuti). Palačinku
    srolujeme a ideálně zakryjeme poklopem, aby příliš rychle nechladla.

Poznámka od kuchařky

Všechny recepty jsou i na FB ve skupině "Vaříme s Jirkou" (Cooking with Jirka).

https://www.facebook.com/groups/107167705971951/

Komentáře k receptu Palačinky se šunkou plněné sýrem

Tématické fráze: palačinky se šunkou a sýrem plněné palačinky palačinky se sýrem palačinka se šunkou a sýrem palačinky se sýrem a sunkou slané palačinky palacinky se sunkou palačinky plnene sunkou slane palačinky plněné šunkou zapečené palačinky se šunkou a sýrem palacinky s dusenou sunkou zapečené palačinky se sýrem a šunkou palačinky se se šunkou palněné slané palačinky šunkou a sýrem slané palačinky se sýrem palačinky se se šunkou a sýrem slane palacinky se sunkou a syrem plnene palacinky sirem a sumkou palačinky plněné plněné palačinky sunkou