Povidlové buchty kynuté bez kynutí

Moučníky KynutéOstatní Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Moučníky KynutéOstatní Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Suroviny 40 ks

650 g hladké mouky + na podsypání
1 lžička prášku do pečiva
2 lžíce krupicového cukru
2 lžíce sušeného mléka
špetka soli
půl kostičky droždí
250 ml vody
150 g kelímek bílého jogurtu
půl kelímku oleje
50 g rozpuštěného másla
1 vejce
povidla na plnění
+ 50 g másla a 1 lžíci oleje na potření buchet

Postup přípravy receptu

  1. Droždí rozpustíme v teplé vodě, přidáme jogurt, olej, máslo. Do mísy prosejeme mouku, přimícháme všechny sypké suroviny a spolu s tekutými vypracujeme těsto. Rozdělíme na polovinu a ihned rozválíme na na obdélník silný cca 1 cm, který rozkrájíme na čtverce 5x5 cm. Do každého čtverce dáme lžičku povidel a vytvoříme buchtičky. Stejně pokračujeme s druhou polovinou těsta.

  2. Zapneme troubu na 180°C a než se zahřeje, necháme přikryté buchty v pekáčku odpočinout, pak je lehce potřeme olejem a dáme přikryté víkem do trouby na 15 minut. Víko sundáme a buchty necháme dopéct dorůžova dalších 15-20 minut (podle toho, jak peče trouba), potřeme rozpuštěným máslem.

  3. Ještě vlažné pocukrujeme a podáváme. Pokud se nesní, jsou dobré a vláčné ještě třetí den.

Poznámka od kuchařky

Recept mám od mé kamarádky.

Komentáře k receptu Povidlové buchty kynuté bez kynutí

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kynute buchty bez kynuti buchty bez kynutí rychlá kynutá buchta bez kynutí rychlé buchty bez kynutí tvarohové buchty bez kynutí povidlové buchty bez kynutí rychlé kynuté buchty kynutá buchta bez kynutí recept na buchty bez kynuti buchta bez kynutí povidlové buchty bez droždí kynuté buchty s povidly buchty bez droždí rychlé tvarohové buchty bez kynutí buchta bez drozdi kynuté buchty kynute buchty bez drozdi povidlová buchta bez kynutí kynuté povidlové buchty křehké kynuté buchty