Coca-colový koláč s pomerančovou kůrou

Suroviny

Těsto:
4 vejce
150 g cukru krupice
90 g rozpuštěného másla
4 lžíce rumu
250 ml coca-coly
2 lžíce kakaa
320 g polohrubé mouky
1 sáček kypřícího prášku do pečiva
3 lžíce kandované pomerančové kůry
Poleva:
90 g másla
100 g cukru moučka
2 lžíce kakaa
1 lžička sušené pomerančové kůry
1 lžíce rumu

Postup přípravy receptu

  1. Vejce ušleháme s cukrem do pěny, přišleháme máslo, pak přimícháme rum, coca-colu a vmícháme mouku smíchanou s kakaem a kypřícím práškem. Nakonec do těsta přimícháme kandovanou pomerančovou kůru. Těsto nalijeme do menšího pekáčku vyloženého pečícím papírem a ve vyhřáté troubě pečeme při 180°C asi 30 minut.

  2. Do kastrůlku dáme máslo, když se začne rozpouštět, přidáme ostatní ingredience a vymícháme hladkou polevu. Kastrůlek včas vypneme, poleva se nesmí začít vařit, jinak by se srazila. Horkou polevu natřeme na ještě teplý koláč a necháme dobře vychladit.
    Ozdobíme podle chuti a podáváme.

Komentáře k receptu Coca-colový koláč s pomerančovou kůrou

Tématické fráze: dort z cocacoly koláč z cocacoly cocacolový koláč annabel langbein recepty perník z cocacoly cocacolovy dorty coca colové řezy recept koláč s cocacoly recepty s cocacoly perník s coca cola perník z coca-cola perník z coly recept pečivo s cocacolou koláč z cocacoly a mouky čokoládový dort podle annabel langbein recepty annabel langbein recepty annabel langbein - čokoládový koláč recepty spomerancovou kurou dort z cocacoly a kakaa cukrovi s pomerancovou kurou