Broskvovy sorbet

Lenora32 Kuchařka: Lenora32

Doba přípravy: 15 min + doba mrazeni 8 hod 8 porcí Moučníky , Nepečené a mražené 0 názorů

Suroviny

500 g broskví nebo jakéhokoliv drobného ovoce
(borůvky, jahody, směs ovoce)
500 ml cukrového rozvaru
šťáva z 1 citronu
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve uvaříme cukrový rozvar, tudíž 250 g cukru a 250 ml vody dáme do kastrolku a přivedeme k varu, aby se cukr rozpustil. Poté dáme vychladit.

  2. Nakrájíme broskve na kousky. Já je nakrájela a dala do mrazáku na 24 hod. Pak ovoce dejte do mixeru a rozmixujte na hladké pyré. Přidejte do cukrového rozvaru, ochuťte citrónovou šťávou. Nebojte se, že sorbet bude hodně sladký, mražením se sladkost stáhne.

  3. Připravenou směs přendáme do nerezové misky nebo krabičky vhodné do mrazáku a dáme mrazit. Během hodiny 2x promícháme, aby se neudělaly ledové krystalky. Polozmrzlou směs vytáhneme zhruba za 5 hod. a znovu rozšleháme a dáme zpět do mrazáku. Mrazíme přes noc. Před servírováním necháme 5 min. povolit.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 9 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Broskvovy sorbet

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: broskvovy rozvar rozvar z broskví broskvovysorbet recepty cz meruňkový sorbet broskve rozvar domaci broskvovy sorbet rozvar broskve brozkový rozvar brozkvovy sorbet meruňkový sorbet recept meruňkový sorbet ze zmrzlinovače rozvar s ovoce na řezy sorbet bez cukru recept domácí broskvová sorbet briskvova dorbet broskový sorbet broskovový sorbet briskvovy sorbet mražená dřeň z broskví recept broskvovy sor bet

Zapomněl/a jsem heslo