Bábovka s vlašskými ořechy

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 50minut 0 názorů

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 50minut 0 názorů

Suroviny 12 porcí

4 vejce
120 g másla
240 g piskoveho cukru
1/4 l mléka
250 g polohrubé mouky
100 g strouhanych vlašských ořechů
1 prášek do pečiva
strouhané citronová kůra
vanilkový cukr
tuk a mouka na formu

Postup přípravy receptu

  1. Cukr utřeme se změklým máslem a postupně zašleháváme žloutky. Bílky oddělíme a ušleháme na hustý sníh. Do něj zašleháme vanilkový cukr.

  2. Do žloutkové směsi vyšlehané do pěny pomalu přidáváme mouku s práškem do pečiva, mleté ořechy, mléko, nastrouhanou kůru z dobře omytého citrónu a nakonec těsto zlehčíme hustým bílkovým sněhem.

  3. Formu na bábovku vymastíme tukem a vysypeme hrubou moukou, těsto do ni vlijeme, urovnáme a bábovku dáme do předehřáté trouby.

  4. Pečeme pomalu při nepříliš vysoké teplotě. Asi po půl hodině píchneme do bábovky špejlí, abychom se přesvědčili, zda je upečená. Pokud na špejli nelepí těsto, bábovku vyklopíme a pocukrujeme a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Na bábovce jsme si všichni pochutnali, i když se u nás ořechy moc nejí, ale po bábovce se jen zaprášilo.

Komentáře k receptu Bábovka s vlašskými ořechy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bábovka s vlašskými ořechy bábovka z vlašských ořechů nejlepší bábovka s vlašskými ořechy bábovka s ořechy bábovka s vlašskými ořechy a jablky bábovka s vlašské ořechy čokoládová bábovka s vlašské ořechy vlašské ořechy bábovka pečivo z vlašských ořechů pečivo s vlašskými ořechy čokoládová bábovka s vlašskými ořechy babovka s ořechama recept bábovka s vlašskými ořechy bábovka s vlaskymi ořechy bábovka z vlasských ořechu bez mouky bábovka z vlaškých ořechů bábovka z ořechů babovka z vlasskych do ořechů bábovka s vlašskými ořechy recepty bábovka vlašské ořechy