Pomazánka z vepřovky

Pomazánky Doba přípravy: 30 minut 10 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 30 minut 10 názorů

Suroviny

vepřová konzerva
cibule
česnek
mletý pepř
majoránka
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Nadrobno nakrájenou cibuli orestujeme doskolovata na sádle z vepřovky, přidáme maso (ručně jsem maso rozmělnil na menší kousky, rychleji se prohřeje), rozetřený česnek, majoránku, pepř, pokud je třeba dosolíme.

 2. Necháme cca 5 minut probublávat, odstavíme a necháme vychladnout.

Poznámka od kuchařky

Pomazánku jsem slíbil vložit http://www.toprecepty.cz/recept/4645-pomazanka-z-v.... Dělávala ji moje maminka a my jsme se po ní mohli utlouct.

Komentáře k receptu Pomazánka z vepřovky

 • RH-12 RH-12

  Děláme taky tradičně při sázení a kopání brambor jen s přidáním nastrouhaných pěti vajec na tvrdo a lžíce hořčice. Tak samo i z rybí konzervy. :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  Jajza: Tak to se musíte vydat do malého východočeského města Sezemice, kde má prodejnu řeznictví Koška, které nabízí vepřové ve vlastní šťávě ve skle. Ani z něj nemusíte dělat pomazánku, stačí namazat na krajíc dobrého čerstvého chleba, možná přidat tu cibulku a snad trochu hořčice a pak si už jen pochutnat! <3

  Odpovědět

 • Jajza Jajza(neregistrovaná)

  Ach, kde jsou ty časy, kdy se z kupované vepřovky dala udělat taková pomazánka. Onehdy jsem koupila vepřovku, při rozpuštění se tvářila jako patlanina, přesto jsem udělala pomazánku, ale ani pes to nežral. Skončila v odpadcích. To chce domácí nebo asi hodně kvalitní, ale v obchodech jsem ji neviděla.
  ;-(

  Odpovědět

 • Teri77 Teri77

  Je výborná, taky děláme. Jen přidáme mírně hořčice a případně kečupu nebo raj. protlaku (to podle toho, jak si kdo poručí :-) ) Už jsem ji jedla i s pórkem a taky je moc dobrá. Takže bodík už letí :-):yes:

  Odpovědět

 • jitule jitule

  Mamka nám ji taky dělávala, když jsem byla malá. Je výborná, určo udělám! +:yes:

  Odpovědět

 • Omarek Omarek

  :) vyzkoušeno .. tedy na dálku jsem navigovala přítele,jak udělat,abychom měli co večeřet .. takže 5min nechat probublat je asi dost, protože masíčko je trošku vypečené,příště zkusím sama a kratší domu, ale chuťově je vynikající .. a k večeři bude dnes, včera nestihla ztuhnout, tak jsme vyzkoušeli Jendovi tvarohové kobližky a mohli jsme se utlouct .. až jsme se ani nemohli z pohovky zvednout ;)):-) díky za skvělou inspiraci!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jendo, ty berušky mi nejdou, nejdou:-( Ať dělám sebevětší dírku, nevidím bílé puntíky!:-)):-D To nic nemění na tom, že tuhle pomazánku důvěrně znám a že se tvá maminka po ní mohla utlouct, se vůbec nedivím, já taky a moje děti taky a přítel taky a.... mnozí přátelé taky, chjooo, no, co myslíš? ;-):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Jendo díky,připoměl jsi mi tím receptem mladá léta, moje maminka jí také dělávala a já jako správná "masařka" jsem se vždycky tak nacpala, až mi bylo "blivno":-DTu chuť jsem si vybavila a rozdíl je pouze v tom, že dřív ty konzervy byly výborný, dnes to není o ničem,nebo že by se to v té pomazánce vytratilo?
  Při vzpomínce na dětství ti musím poslat bodíka:yes:

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  ráda ozkouším - ale z domácí konzervy - kupované :-(

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jak nemusím konzervy, tak tomuhle neodolám :-p;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: domácí vepřovka domácí vepřovka recept co z domácá z vepřovky domaci veprovky rizoto z vepřovky recept na domácí vepřovku vyroba domaci veprovky vepřovka recepty domácí veprovka domaci řeznictví koška řeznictví koška sezemice pomazanka s vevřovky pomazanka zveprovky recept domácí vepřovka pikantní pomazánka z vepřovky jak na domaci veprovku recept co z domaci veprovky www recept na domaci veprovka vepřovka-výroba jak se dělá vepřovka