Linecké margaretky

Suroviny

Linecké těsto:
21 dkg hladké mouky
vanilkový cukr
6 dkg cukru moučky
14 dkg másla
2 žloutky
špetka prášku do pečiva
citronová šťáva ze čtvrt citronu
(nebo jiné linecké, které máte vyzkoušené)
Třené těsto:
10 dkg másla (nebo Hery)
3 dkg cukru moučky
1 žloutek
citronová kůra
12 dkg hladké mouky
pikantní zavařenina

Postup přípravy receptu

  1. Známým způsobem zpracujeme linecké těsto, necháme jej v lednici do druhého dne (nebo i déle). Pak vyválíme asi na 4 mm a vykrájíme kolečka. Ta přeneseme na plech s pečícím papírem a zapneme troubu na 170 st.C.

  2. Změklé máslo na druhé těsto utřeme s cukrem, se žloutkem, přidáme kůru a zatřeme mouku - neměla by být studená, je dobré pracovat v teple, máslo musí být dost povolené, měkké.

  3. Linecká kolečka dáme předpéci - na tři minuty, mezitím druhým těstem naplníme zdobičku. Linecké vyndáme a na horké stříkáme třeným těstem kroužky - první jde trochu ztěžka.

  4. Vrátíme plech do trouby a asi 10 minut dopečeme dorůžova. Do zchladlého cukroví lžičkou nebo zdobičkou nastříkáme trošku zavařeniny a pocukrujeme.

Komentáře k receptu Linecké margaretky

  • bystrouska bystrouska

    Margaretky se mi moc líbí :yes:, ale nejsem tak šikovná a na víc letos už je nestihnu upéct 8-(. Recept jsem si uložila a vyzkouším během roku, hodí se i jako sušenky k čaji:-) :-K.

    Odpovědět

  • JanaDorazinova JanaDorazinova

Tématické fráze: linecké margaretky cukrovi margaretky recept na cukroví margaretka vánoční cukroví linecké se třeným margaretky cukroví cukroví margaritky margaritky recept margaretky vánoční cukroví cukrovi margareka margaritky vánoční cukroví margaretky linecke margeretky margaretka z lineckého těsta margaretka pečené margartky maargaretky vánoční cukroví margaretky margaretka vánoční cukroví vánoční cukroví-margaretky margaritky