Škvarkové pracny - cukroví

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 den i s plněním pracen, pečením a obalováním 0 názorů

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 den i s plněním pracen, pečením a obalováním 0 názorů

Suroviny

Těsto:
300 g hladké mouky
100 g moučkového cukru
150 g škvarků pomletých
1 vejce
1 ks vanilkového cukru
2 lžíce mléka
Dále:
moučkový cukr s vanilkovým na obalení

Postup přípravy receptu

  1. Hladkou mouku smícháme v míse s moučkovým a vanilkovým cukrem. Přidáme mleté škvarky, vejce a mléka jen tolik, abychom nám zpracováním všech surovin vzniklo hladké, tvárné, nelepivé těsto, které necháme alespoň dvě hodiny odležet. Těstem pak plníme formičky, které dáváme na plech. Pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů dorůžova. Po částečném zchladnutí vyklápíme z formiček a obalujeme ve směsi moučkového a vanilkového cukru. Ti kdo neholdují příliš sladkému a nebo to mají zakázané, jako moje teta a strýc, přeskočí poslední krok s obalováním a nechají pracničky bez obalení v cukru.

  2. Těsto můžeme také ochutit skořicí nebo mletým hřebíčkem..., záleží na chuti každého. Dokonce se dá i část hladké mouky nahradit mletými ořechy.

Komentáře k receptu Škvarkové pracny - cukroví

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: skvarkove cukrovi skvarkove pracinky škvarkové tlapky pracny se škvarkama pracny ze škvarek cukloví ze ze škvarků bezlepkové škvarkove pracny těsto na vánoční pracny se se škvarkama pracny recept skvarkovepracny skvarkove medvedi tlapky top recepty skvarkove cukroví vánoční pracny se se škvarkama škvakové cukroví cukroví skvarkove škvarkvé cukroví cukroví ze škvarků škvarkové cukrov pracny obaleni recept na pracny