Dellisky - nepečené cukroví

Cukroví Nepečené Doba přípravy: 40 minut 7 názorů

Cukroví Nepečené Doba přípravy: 40 minut 7 názorů

Suroviny

4 ks Delissy bílé - vanilková nebo kokosová
100 g změklého másla
smetana do kávy v prášku (nebo sušené mléko)
loupané mandle
kokos

Postup přípravy receptu

 1. Oplatky Delissa nastrouháme, promícháme se změklým máslem a dle potřeby zahustíme smetanou do kávy nebo sušeným mlékem. Necháme v chladu odpočinout cca hodinu.

 2. Z hmoty tvarujeme kuličky, které obalujeme v kokosu a zdobíme mandlí (zapichujeme do kuličky), případně ji do Delissek zapíchneme hned a obalíme i s ní.

 3. Je to velmi rychlé cukroví, které můžeme dělat takřka na poslední chvíli.

Poznámka od kuchařky

Mandli můžeme dát i přímo do kuliček nebo ji zcela vynechat, pokud o ni nestojíme, jak je komu libo.

Komentáře k receptu Dellisky - nepečené cukroví

 • babijanka babijanka

  jo jinak jsem původně Janka, no při registraci to Janku nechtělo, tak babijanka;-)

  Odpovědět

 • babijanka babijanka

  73 dobrý. Taky jsem dnes dělala falešné Rafaelo kuličky z tatranek a nutely. Moc nám to chutná:-*:-D

  Odpovědět

 • zizala zizala

  mika59: :-) Rozhodně, to je jako plnit máslovým krémem smažené koblihy :-p

  Dělají se kuličky z tatranek nebo z odlomků cukroví. Takže z mého pohledu jen záměna hlavní ingredience za podobnou. Nenadchne, neurazí :-8

  Odpovědět

 • mika59 mika59

  Taky si myslím, že do sušenek plných tuků, přidávat další..jen proto, aby to vypadalo jako cukroví je zbytečné...ale je to jen můj názor...;-)

  Odpovědět

 • Lenunka Lenunka(moderátorka)

  recepty73: :-D tak to je pravda, jeden flegmatik se probral:-D, to se nedá popřít:-). Nicméně mi podobné recepty přijdou jako "nadrtit tatranku a něco tam mrsknout", čili za mě nedůstojné vánoc. Jinam ano, ale na vánoce za mě ne:-)

  Odpovědět

 • recepty73 recepty73(autor receptu)

  Lenunka: ...protože si sušenku na vánoční stůl těžko někdo položí ...prostě něco na poslední chvíli, za co těžko dostanete michelinskou hvězdu, ale proberete k reakci i flegmatika...:-*:-K

  Odpovědět

 • Lenunka Lenunka(moderátorka)

  takže jestli to správně chápu, vezmeme si sušenku, nastrouháme ji, přidáme do ní trochu másla, aby se to jako dalo spojit, pak to zahustíme sušeným mlékem, aby to jako drželo pohromadě, mandli dávat nemusíme...tak proč se s tím patláme a nesníme si prostě tu sušenku?:-)

  Odpovědět

Tématické fráze: nepečené vánoční cukroví recepty nejlepší nepečené vánoční cukroví recepty na vánoční nepečené cukroví cukroví se sušeným mlékem nepečené cukroví z oplatek nepečené vánoční cukroví top recepty nejlepší recepty na nepečené cukroví recept vanočni cukroví nepečene nejlepší nepečené cukroví recept na nepečené vánoční cukroví nepečené vánoční cukroví rafaelo top recepty vánoční cukroví nepecene vánoční cukroví se sušeným mlékem nepečené cukroví cukrovi ze susenym mlékem nepečené cukroví z mysli top nepecene vanocni cukrovi nepečené cukroví s sušeným mlékem vánoční cukroví nepecene recepty nepečene cukroví vanočni