Levandulové cukroví

Suroviny

210 g hladké mouky
140 g másla
70 g moučkového cukru
lžička levandulového oleje viz poznámka
lžička sušené levandule
1 žloutek
Poleva:
150 g moučkový cukr přesátý
kousek přecezeného bílku
borůvky (šťáva nebo červené a modré potravinářské barvivo)
Drobné cukrové zdobení(kuličky)

Postup přípravy receptu

  1. K surovinám na klasické "linecké" těsto přidáme několik kapek levandulového oleje a sušené květy a zpracujeme.

  2. Mezi dvěma fóliemi rozválíme, vykrájíme tvary.

  3. Upečeme.

  4. Borůvky prolisujeme nebo v trošičce horké vody rozmícháme barvivo tak, aby výsledek byl levandulově fialový. Po kapkách přidáváme k cukru a bílku a umícháme polevu.

  5. Jemnou zdobičkou zchladlé pečivo ozdobíme a dozdobíme cukrovými perličkami. Můžeme polevou jen potřít a posypat perličkami.

    Cukroví není "převoněné", ale levandule je tam příjemně znát.

Poznámka od kuchařky

Levandulový olej vyrobíme takto: 2 lžíce nevýrazného jedlého oleje (např. slunečnicový) zahřejeme téměř k bodu varu, vhodíme vrchovatou lžíci podrcených sušených levandulových květů, odstavíme a necháme zchladnout. Uložíme dobře uzavřené na 2 dny (i déle) do chladničky. Před použitím scedíme. Levandulový olej používám i k potírání spánků při migréně.

Zdroj: http://www.mlsoty.estranky.cz/

Komentáře k receptu Levandulové cukroví

Předchozí 1 2

Tématické fráze: levandulové víno recept levandulové pečivo levandulové víno levandulový olej recept levandulove linecke levandulové recepty levandulové dortíky barvivo na cukroví levandulový dort jedlý levandulový olej levadulové cukroví cukroví z oleje masarykovo placicky co udelat ze susene levandule levandulová omáčka levandulové drobné pečivo recept levanudlové cukroví levandulové víno recepty levandulove kapky vánoční cukroví s levandulí