Mandlové embosované velikonoční sušenky

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1,5 hodiny 4 názory

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1,5 hodiny 4 názory

Suroviny 50+

350 g polohrubé mouky
140 g cukru moučka
50 g mletých loupaných mandlí
špetka soli
1/2 lžičky prášku do pečiva
125 g změklého másla
2 vejce
lžička vanilkového extraktu
polohrubá mouka na posypání pracovní plochy a těsta

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy jsem dala polohrubou mouku, špetku soli, prášek do pečiva a směs promíchala. Dále jsem přisypala moučkový cukr, mleté loupané mandle a opět směs promíchala. Nakonec jsem k sypké směsi dala změklé máslo, vejce a vanilkový extrakt. Rukou jsem vypracovala nelepivé těsto, zabalila ho do folie a dala na hodinu do lednice.

  2. Po hodině jsem těsto vyválela na pomoučněné ploše asi na 0,5 cm. Počítejte s tím, že poslední převálení bude už embosovaným válečkem. Ještě než váleček použijete, pomoučněte povrch těsta nebo samotný váleček, abyste zabránili přilepení těsta.

  3. Z těsta vykrajujte tvary. Já dělala kolečka a poté jsem použila i vykrajovátko ve tvaru vajíčka. Vykrojené sušenky vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a dejte alespoň na 30 minut do lednice, aby vzor na sušenkách držel. Poté je vložte do předem vyhřáté trouby na 180°C a pečte asi 10 minut, dokud nebudou jejich kraje pěkně růžové.

  4. Sušenky nechte vychladnout a poté je uchovejte v suché a vzduchotěsné nádobě.

Poznámka od kuchařky

BLOG: https://dvevtroube.blogspot.cz/2018/03/velikonocni-edice-mandlove-embosovane.html

YOUTUBE: https://youtu.be/LIl6VXVwBCY

Komentáře k receptu Mandlové embosované velikonoční sušenky

Tématické fráze: embosované válečky recept perníčky embasované recept na sušenky s embosovaným válečkem embosované válečky embasovane valecky recept embosované válečky embosovane pernicky sušenky s embosovaným válečkem velikonoční sušenky recept recept na embosované válečky embsované válečky na sušenky linecke embosovane recept na embosované perníčky velikonoční cukroví mandlové velikonoční sušenky recepty velikonoční sušenky recept na velikonoční sušenky recepty embosované válečky mandlové sušenky recept embosované linecké