Kominíček (žitný celozrnný chleba)

Suroviny

Očerstvení kvásku:
20-25 g žitného kvásku
80 g vody
100 g žitné chlebové mouky
Rozkvas:
200-205 g kvásku (viz výše)
150 g žitné celozrnné mouky
100 g šlehaného podmáslí
170 g vody
Těsto:
rozkvas (viz výše)
250 g žitné celozrnné mouky
50-70 g vody
lžička melasy
8-10 g (2 rovné lžičky) soli
trocha drceného kmínu

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve občerstvíme kvásek (suroviny smícháme a zakryté necháme asi 10-12 hodin v teple kvasit), pak umícháme rozkvas - všechny suroviny na rozkvas (včetně občerstveného kvásku) dobře promícháme a necháme v teple místnosti dobře prokvasit (cca 2-3 hodiny).

  2. K hotovému rozkvasu přidáme zbytek mouky, ve vodě rozpuštěnou melasu, sůl, kmín a umícháme těsto, které ihned urovnáme do sádlem vymazané formy. Hníst není těsto třeba, stačí opravdu jen smíchat suché suroviny s tekutinou.

  3. Formu s těstem uzavřeme ve větším sáčku, který kynoucímu těstu pomůže udržet teplo a vlhko, a necháme 1-2 hodiny vykynout.

  4. Vykynuté můžeme vložit upéct do trouby, vyhřáté na 230 °C. Po 35 minutách pečení chleba z formy vyklepneme na mřížku nebo plech, na kterém ve formě stál, teplotu snížíme na 180-190 °C a cca 25-30 minut dopečeme.

    Chleby ve formě ráda peču od studeného startu – můžete také někdy vyzkoušet.
    Formu s těstem vložíte do studené trouby a teprve potom ji zapnete na 230 °C. Během doby, než se trouba nahřeje, chleba v teple ještě o něco dokyne. Právě proto ale není pečení od studeného startu vhodné pro chleby vykynuté až k hranici překynutí. Dalším zahříváním těsto ještě kyne a než se stačí zapéct a zpevnit, propadne se mu povrch, celý chléb se jakoby zboří do sebe.

Poznámka od kuchařky

Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz/kominicek/

Komentáře k receptu Kominíček (žitný celozrnný chleba)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: žitný chléb recept recept na chleba recept na žitný chléb žitný chleba recept recepty žitný chléb celozrnný chléb recept domácí žitný chléb recept na domácí žitný chleba kváskový chléb kominíček recepty na chleba chlebové placky recept chléb recept chléb pečený studeným se startem celozrny chleba recepty recept na kominíčka pečení žitný chleba v troubě videorecepty jak udržet zitny kvasek jak udrzet kvasek na chleba recept žitný chléb se zaparou chleb z žitné mouky