Nakládané kozí rohy paní hajné ze „Šlajfu“

Suroviny

2 kg ostrá pálivá paprika kozí roh
2 ks menší cibule
1 ks mrkev
Bobkový list
nové koření
celý pepř
hořčičné semínko
Voda
Ocet
Cukr
Olej
Sůl

Postup přípravy receptu

 1. Svařím nálev z vody, octa (3:1), koření, soli (přiměřeně), cukru a cibule. Vařím cca 15 minut.

 2. Do skleničky na dno naskládám cibuli na kolečka, očištěnou mrkev na kolečka, 1 bobkový list, 3 kuličky nového koření, 4 kuličky celého pepře a pak skládám kozí rohy.

 3. Vrstvy prokládám kolečky cibule. Na vrch přidám ještě kolečko cibule.

 4. Vše zaliji scezeným, ještě horkým nálevem pod okraj a přidám lžíci oleje.

 5. Sklenici řádně uzavřu a sterilizuji na 90°C 15 minut. Poté sklenice s paprikami uložím do chladu a temna. Po týdnu až 14-ti dnech jsou připravené ke konzumaci.

Poznámka od kuchařky

Poměry ingrediencí jsou mírně odlišné od našich jiných nakládaček. Chuť každého nálevu musí být, dle mého názoru, příjemná chuti uživatele (konzumenta).

Komentáře k receptu Nakládané kozí rohy paní hajné ze „Šlajfu“

 • Masula Masula

  cathleen:Přesně u nás:-)) měkký chléb s máslem a kozí rohy:-p:yes::yes::-K

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Ano. :yes: Presně tyhle sklenice se nám ze sklepa vyloženě ztrácí:-D Já mám tyhlety kozí rožky ráda třeba na chlebu s máslem, ostatní k minutkám nebo i jen tak, na mls - mají asi oplechovaná ústa:-D:-p

  Odpovědět

Tématické fráze: zavařené kozí rohy pálivé kozí rohy recept na kozí rohy kozí rohy recept kozi rohy v oleji recept na kozí rohy v oleji kozí rohy recepty recept na zavařené kozí rohy paprika kozí rohy recepty kozí rohy pálivé nakládane palive papriky nakladané papriky kozí rohy kozí rohy recepty na kozi rohy nakládáme kozí rohy nejlepší zavařené kozí rohy pálivé papričky v oleji recept paprika kozí rohy paprika kozi roh recepty nálev na kozí rohy