Broskvový kompót

Suroviny

broskve
cukr krystal
skořice celá
hřebíček

Postup přípravy receptu

 1. Broskyne umyjeme, vyberieme kôstky a nakrájame, dáme do pohára, pridáme PL kryštalového cukru, škoricu celú (tak 1-2 na 7čkový pohár) pár klinčekov.

 2. Zalejem horúcou vodou a sterilizujeme cca 20 minút.

Poznámka od kuchařky

recept mám z internetu už nejaký čas

Komentáře k receptu Broskvový kompót

 • Daranea Daranea

  Tak jsem taky zkusila se špetkou soli a ted už je čekám, jaký bude výsledek.

  Odpovědět

 • lucik.vi lucik.vi

  Já jsem to jednou tak zkusila a bylo to výtečné! Broskve pustily vlastní cukry a chutnalo mi to mnohem více,než s cukrem,ale letos jsem nezavařovala jelikož byly drahé a bylo jich málo.

  Odpovědět

 • madlina madlina

  Krásné broskvičky, plně souhlasím s krásným pohledem v lednu. Já také letos zavařovala broskvičky, asi je vyfotím. Ale při tom zavařování jsem se dozvěděla, že naše babičky znaly trik jak zavařovat bez cukru. Na dno sklenice daly špetku soli, pak to ovoce a zalily převařenou vodou. Tak jsem učinila pokus, jednu sklenici jsem udělala tímto způsobem, na víčko nalepila POKUS a teď budu čekat co se stane. A máte vy některá s tímto způsobem zkušenost? Jinak broskvičkám bodík. Je to krása.:yes::-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Krásný pohled na broskve v lednu;-) Já dělám stejně, jen nedávám skořici, ale zní to zajímavě:-O:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: broskvový kompot broskvový kompot recept zavařování broskví recept zavařování broskví zavařujeme broskve kompot zavařujeme broskve recept na broskvovy kompot broskvový kompot v troubě broskve recepty zavařování recept na zavařování broskví broskvový kompot bez cukru broskvový kompot zavařování broskový kompot zavařování broskví bez cukru zavařování kompot broskvový dia broskvovy kompot recept broskvový kompot recepty zavařování broskví broskve zavařování jak se dělá broskvový kompot