PVP - pikantní vepřová pomazánka

Suroviny

1 konzerva vepřového masa ve vlastní šťávě
2-3 stroužky česneku
3 šalotky
1 lžička plnotučné hořčice
150 g taveného sýru
6 malých okurek (v nálevu s chilli)
1 červená paprika
svazek pažitky

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve jsem v robotu rozmixovala stroužky česneku. Poté vyklopila celý obsah konzervy, přidala tavený sýr, hořčici a vše mixovala do vláčné hmoty.

  2. Obsah jsem přendala do jiné misky a do toho na jemné straně struhadla nastrouhala okurky, přidala drobně nakrájenou červenou papriku a pažitku. Promíchala a bylo hotovo. Vůbec nebylo třeba solit.

Poznámka od kuchařky

Objevila jsem firmu z Vysočiny, s kvalitními masovými konzervami, původně jsem zamýšlela tuto dát do rizota, ale dnes jsem dostala chuť na něco pikantního, tak jsem udělala pomazánku. Můžete si ji udělat ze svých vlastních zdrojů, ale já jsem vepřovou konzervu nekoupila kvůli kvalitě již několik let.

Tato firma má svoje maso, sama si ho zpracuje až do finálního produktu, ač toto není jejich jediný výrobek, jsem ráda, že jsem po dlouhé době opět objevila kvalitu. Jejich shop není bohužel nyní v provozu, když jsem objednávku dělala, tak mi řekli, že nestačí vyrábět, což je ta nejlepší reklama. Konzerva je plná masa a nádherně voní. Škoda, že jsem nevyfotila její obsah před zpracováním.

Okurčičky měli v Kauflandu v akci, říz mají řádný :-)

Komentáře k receptu PVP - pikantní vepřová pomazánka