Zbytková polévka

Polévky Doba přípravy: do 20 minut 17 názorů

Polévky Doba přípravy: do 20 minut 17 názorů

Suroviny 4 porce

Můžeme použít jakýkoli zbytek zeleniny
(pokud není plesnivý nebo nahnilý):
různé zbylé části košťálů
slupky z dobře omyté kořenové zeleniny
Dále:
vývar zeleninový nebo masový
(z mrazáku, sušený nebo gelový)
sůl
pepř
1 vejce
pažitka, libeček nebo petrželka

Postup přípravy receptu

  1. Bylo by škoda vyhazovat do odpadu použitelné zbytky zeleniny. Pokud není plesnivá nebo nahnilá, důkladně listovou omyjeme, kořenovou zeleninu i kartáčkem a můžeme použít čerstvou do polévky, pod maso, do rizota apod.

  2. Takové různé kousky zeleniny, stonků bylinek, řapíků můžeme dávat také do jedné krabičky a uchovat v mrazáku pro další použití. Hodí se například košťál brokolice, kapusta, kadeřávek, kedlubnové slupky a také z kořenové zeleniny, červené řepy a různých jiných.

  3. Měla jsem krásný čerstvý košťál od květáku, odřízla jsem jen kolečko spodní části a bylo mi líto celý vyhodit. Vznikla tato skvělá a voňavá polévka. Přidala jsem i mladé lístečky, které byly kolem hlavy květáku. Slupky z dobře omyté mrkve, jeden malý brambor, kousek odříznuté natě jarní cibulky. Nakrájela jsem vše na větší kousky, ještě jednou propláchla na sítku a dala vařit do vody s vývarem (redukovaný masový z mrazáku).

  4. Když byla zelenina na skus, což trvalo asi 15 minut, přidala jsem sůl, pepř a asi 60 ml šťávy z kimchi (není to nutné ale polévka získala barvu a šmrnc). Po odstavení jsem přidala rozkvedlané vejce a na talíři pak zelené bylinky, pažitku a libeček.

Komentáře k receptu Zbytková polévka

Předchozí 1 2