Tvarohový nepečený dort (Dělená strava podle LK - Zvířata)

Suroviny

1 dl studeného mléka
20 g želatiny
2 dl horkého mléka
2 vaničkové tvarohy
kakao (volitelné)
2 PL fruktózového cukru (nebo Erythritolu, čekankového sirupu....)
dýňový kompot, slazený medem
ZV piškoty:
1 vejce
10 g kokosové mouky
20 g vaničkového tvarohu
1 KL fruktózového cukru
kakao (volitelné)
špetka soli
velká špetka sody
olej na vymazání hrnku

Postup přípravy receptu

  1. Piškoty:
    Kokosovou mouku, tvaroh, vejce, cukr a sůl rozmícháme v odměrce, necháme pár minut bobtnat a pak vyšleháme metličkou, nejlépe tyčového mixéru. Doporučuji dodržet přesnou hmotnost surovin. Těsto má být hustší konzistence, asi jako na tvarohovou bábovku. Sodu přidáme jako poslední. Promícháme a rozdělíme těsto do dvou hrnků, které jsme lehce vymazali olejem. Vložíme do mikrovlnné trouby. Já vlním 3-4 minuty na stupeň 2. Mám troubu o maximálním výkonu 1250 Wattů. Čas a stupeň vlnění je u každé MT jiný podle výkonu, než jsem to vychytala, slepičky si pošmákly. Po vychladnutí nakrájíme upečené "piškoty" na 3-4 plátky.

  2. Tvarohová hmota:
    Do 1 dl studeného mléka dáme bobtnat želatinu, aspoň na 20 minut. 2 dl mléka ohřejeme k varu, nabobtnalou želatinu do něj přidáme a ručním mixérem rozmixujeme. Přidáme oba tvarohy, sladidlo, můžeme i kakao, nebo vanilkový extrakt. Rozmícháme metličkou.

  3. Dokončení:
    Kompot scedíme. Dortovou formu si vyložíme třeba rozstřiženým mikrotenovým sáčkem. Dno poklademe kokosovými piškoty, pokapeme je nálevem z kompotu, aby zůstaly na dně a neplavaly v tvarohové hmotě. Zalijeme je polovinou tvarohu a dáme vychladit na pár minut do lednice. Zbytek tvarohu postavíme do teplé vodní lázně, vydrží tekutý. Až směs v dortové formě ztuhne, poklademe ji kompotem a zalijeme druhou polovinou tvarohu. Překryjeme potravinovou fólií a vrátíme na několik hodin do chladu.

Poznámka od kuchařky

Dýňový kompot do SPLK: https://www.toprecepty.cz/recept/64948-dynovy-kompot-s-bilym-vinem-delena-strava-podle-lk-kyticky-zelenina/

Pokud jsme na podzim dělali něco jiného, než zavařovali dýni bez bílého cukru, koupíme ovocný kompot bez cukru. (V marketech mají běžně ananas bez přidaného cukru.) Dort bude v tom případě patřit do skupiny ZV, volný graf.

Recept inspirován netem.

Komentáře k receptu Tvarohový nepečený dort (Dělená strava podle LK - Zvířata)

K receptu nejsou žádné komentáře.

TIP dne na email

Další inspirace

Přidat podobné recepty