Pangasius zapečený s kukuřicí a mozzarellou

Ryby Doba přípravy: 60 minut 11 názorů

Ryby Doba přípravy: 60 minut 11 názorů

Suroviny 6 porcí

1 kg Pangasius dolnooký (3 filety)
6 plátků Alpské sušené šunky
12 kuliček sýru Mozarella
sáček sladké mražené kukuřice
1 kapie
sůl
olivový olej

Postup přípravy receptu

 1. Filety ryby osušíme, vetřeme sůl, podélně rozřízneme prostředkem filetu a necháme cca 30 minut odležet. Takto vzniklé filety poté osušíme v papírové utěrce.

 2. Nachystáme plátky alpské šunky, režnou niť na převázání a malou skleničku (panáka - samozřejmě může být dodána i naplněna a kuchař se může posilnit, před složitým kuchařským výkonem a následně ji využít k tvorbě pokrmu).

 3. Na podložku si položíme skleničku malého průměru a okolo ovineme podélným řezem vzniklou polovinu pangasia. Doporučuji řezem dolů, je totiž ideálně rovný.

 4. Filet se nám na skleničku krásně přisaje čehož, využijeme a obložíme jej plátkem alpské šunky a převážeme režnou nití. Takto vzniklé dílo přeneseme do zapékací misky, kterou máme vyloženou pečícím papírem.

 5. Po vložení i se skleničkou na pečicí papír vyjmeme skleničku a do spodní části vzniklého otvoru vložíme kolečko uřezané kapie. Dále vložíme na másle lehce povařenou kukuřici a naplníme jí až po vrch filetu.

 6. Na kukuřici položíme dvě kuličky sýru mozarella a pokapeme olivovým olejem. Takto postupně naplníme všechny filety a dáme zapéct do trouby dozlatova. Jako příloha vařený brambor nebo jen zelenina.

Komentáře k receptu Pangasius zapečený s kukuřicí a mozzarellou

 • 1974andrea 1974andrea

  Zrovna koukám na tuhle nádheru,jsi opravdu moc šikovnej a fantazie máš na rozdávání;-):-p:yes:

  Odpovědět

 • Janka 46 Janka 46

  no to je nadhera :-8takove vareni me bavi slo by pouzit treba i naslabo naklepane kureci maso?jinak fakt super:yes::yes::yes::-*

  Odpovědět

 • Jenda1 Jenda1

  Otto, nápaditý recept a krásné foto:yes::-p;-). :-!:-)):yes::yes::-K +8

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Opravdu pastva a nejen pro oči:-p:yes::yes:+7.

  Odpovědět

 • thomassinno thomassinno

  Otto - borec nakonec ... tvůj výtvor je opravdu lahodící nejen oku :-) bodík :yes: +6

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Paráda :-p:-K:yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Teda, na co ty nepřijdeš...sklenička...:-O A výsledek vypadá jak z nóbl podniku :-K:yes::yes:
  Výborný nápad...

  Odpovědět

 • Colombo65 Colombo65 (autor receptu)

  Děkuji - popustil jsem kapánek uzdu fantazie a zřejmě se to podařilo.;-);-);-) Místo alpské šunky, může nastoupit i klidně anglická slanina, nebo dušená šunka. Improvizujte.;-);-);-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Pastva pro oči;-):yes:

  Odpovědět

 • hafikov hafikov

  Zajímavě to vypadá.Ukládám:yes:

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Alpskou šunku nemám, ale nevadí, nějak si poradím a celé to kulinářské dílko považuji za velmi, velmi zdařilé a posílám bodové hodnocení 1*.:-p:yes::-)

  Odpovědět

Tématické fráze: zapečený pangasius zapečený filet pangasius mozarella pangasius zapeceny ryba na pečícím papíře zapečená mozarella pangasius s mozzarelou ryba s mozzarelou pangasius s mozarelou pangas s mozarelou vareny pangasius zapečené s mozzarelou ryba s kukuřicí pangasius zapečený s mozzarelou zapečené brambory s kukuřicí zapečený pangas s mozzarelou pangasius zapeceny video recepty ryba zapečená s kukuřicí pangas mozarella zapečená ryba s mozarellou