Slaninovo-krupicová polévka

Polévky Doba přípravy: 30 minut 13 názorů

Polévky Doba přípravy: 30 minut 13 názorů

Suroviny 4-6 porcí

200 g krájené prorostlé uzené slaniny
3 polévkové lžíce dětské krupičky
2 vejce
1/2 kostky masoxu
malá mrkev
pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Nakrájíme uzenou slaninu na velmi jemné nudličky, orestujeme do barvy, kterou naše oko miluje – tedy zlatá. Na takto zlatou slaninu vsypeme 3 PL dětské krupičky, půlku kostky Masoxu a ještě chvilku restujeme.

  2. Zalijeme 2 litry vařící vody z rychlovarné konvice – pozor na vzpěnění obsahu hrnce, přidáme na extra tenká půlkolečka nakrájenou menší mrkev a vaříme cca 15 minut.

  3. Do takto provařené polévky zašleháme vidličkou 2 celá syrová vejce, necháme přejít varem a podáváme posypané pažitkou nebo petrželkou.

Poznámka od kuchařky

Zdroj Magazín Právo ze dne 6.2.2010

Tuto polévku jsem nejedl snad 25 let, vařila ji moje babička, tak jsem dnes na ni dostal chuť a upravil si ji k obrazu svému. Dvojnásobné množství slaniny + mrkev + pažitka. Chuťové buňky celé rodiny oživeny na 200% - tak jednoduché a tak dobré.

Komentáře k receptu Slaninovo-krupicová polévka

Tématické fráze: krupicova polevka polévky recepty krupicová polévka recept polévka krupicová dětská krupicová polévka krupicova polevka recepty recepty polévky uzená krupicová polévka polévka ze slaniny babicovy dobroty 6.2.2010 babicovy dobroty recept ze dne 6.2.2010 krupicová polévky recepty krupicova polevka recept polévka krupicová recept krupicova polévka krupicová polévka top recepty krupicova polévka s nudlema slaninovo-petrželové knedlíky krupickova polevka krupiciva polévka recept