Rychlá večeře z vajec, salámu a knedlíků

Ostatní Doba přípravy: 10 min. 9 názorů

Ostatní Doba přípravy: 10 min. 9 názorů

Suroviny 2 - 3 porce

zbylé bramborové knedlíky
uvařené brambory
salám (gothaj)
mražená zelenina
3-4 vejce
sůl
pepř
olej

Postup přípravy receptu

 1. Na oleji osmažíme nakrájené bramborové špalíčky + vařené brambory, přidáme na kostičky nakrájený salám a mraženou zeleninku.

 2. Nakonec vše zalejeme rozkvedlanými vejci - osolíme, opepříme.

 3. Na talíři můžeme ozdobit čerstvou zeleninou (rajče, okurka apod.).

Poznámka od kuchařky

Tento můj recept vznikl, když jsem opravdu nevěděla, co udělat rychlého ze zbytků z předešlého dne. Snad Vám bude také tak chutnat jako nám.

Komentáře k receptu Rychlá večeře z vajec, salámu a knedlíků

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Lenča: Ak je zelenina pozliepaná ľadovými kryštálmi, resp. "snehom", znamená o, že zelenina bola rozmrazená a opätovne zmrazená. A takú zeleninu netreba kupovať. Pri správnom zmrazovaní (teplota okolo -26°C) sa vnútri potraviny vytvárajú drobné kryštáliky, ktoré sú v nich rovnomerne rozmiestnené. Takto zmrazená potravina si zachováva všetky chuťové a biologické vlastnosti. Naopak, veľké kryštály sa vyvárajú len pri pomalom zmrazovaní pri nízkych teplotách a takto zmrazená potravina je skutočne nie chutná. Ale v mraziarňach je to nereálne, skôr pri domácom zmrazovaní.;-)

  Odpovědět

 • Lenča Lenča(neregistrovaná)

  Mám jen jednu připomínku k mražené zelenině- správně by se mělo dané množství propláchnout studenou vodou v sítku a nechat odkapat a potom použít běžným způsobem. Je to z toho důvodu, že ledové krystaly zkazí chuť každému jídlu. Z tohoto důvodu nekupuji mražené obalované sýry a ryby.

  Odpovědět

 • vladi vladi(autor receptu)

  PaCaOl:samozřejmě, že nevadí- alespoň je více fotek pro porovnání, tvoje "pánev" je krásně "baculatá"- také někdy přidávám mléko +děts. krupičku. Rychlovka -když se neví co uvařit.:-D;-)

  Odpovědět

 • PaCaOl PaCaOl

  Vděčné jídlo, u nás doma se tomu říká selská omeleta, nejraději když zbydou brambory, já ještě - na jednu pánev ke dvěma vejcím přiám dvě lžíce mléka, jednu lžičku mouky, rozkverlám v hrníčku a pak vše včetně cibule na měsíčky a jiné zeleniny a přísad zaleju, přiklopím poklíčkou, omeletka se krásně nafoukne a nabude. Jinak mám radši vše na jemnější nudličky ale to už jak kdo chce. Dovolila jsem si přidat i foto, doufám že neva.:-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Úúúž letím s bodíkem!!! To jsme kdysi hodně dělávali, když nebylo moc peněz a bylo to hodně vděčné jídlo;-):yes:

  Odpovědět

 • barbra barbra

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Taky dělávám ze zbytků různé variace a kupodivu vždy je to dobré.

  Odpovědět

 • Dadula Dadula

  Vypadá krásně barevně a navíc chutně.. ukládám si :-)

  Odpovědět

 • mneneznas mneneznas

  Takto "likviduji" zbytky brambor často je to rychlé a vždy chutné:yes::yes:posílám bod

  Odpovědět

Tématické fráze: zbylé brambory na panev pánev co dům dal omeleta co dům dal rychlá večeře vejce k večeři rychlá večeře recept beskydská omeleta recepty z lednice bramborovy knedlik vecere večeře vejce vejce na večeři recepty na rychlou večeři nadivka co dum dal brokolicova amoleta knedliky s vejci a salámem večeře recepty jidlo z vajec a salámu knedlíky v hrníčku ze se salámem vejce večeře recepty rychlá večeře