Koláčky z vepřových škvarků

janek53 Kuchař: janek53

Moučníky , Drobné pečivo 8 názorů

Suroviny

škvarky
mouka
cukr
koření
vejce
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. 15 dkg hladké mouky zadělá se v těsto s 6 dkg cukru, s trochou skořice, strouhané citronové kůry a 2 tlučených hřebíčků, s jedním žloutkem a 1/8 kg vepřových škvarků. Škvarky se buď dvakrát umelou na strojku, nebo jemně usekají a vařečkou utřou.

  2. Dobře prodělané těsto se nechá ve studenu 1/4 hodiny odpočinouti.

  3. Potom se rozválí na 1/2 cm silně, z rozváleného se vykrájejí formičkou nebo malou sklínkou koláčky, upekou se na plechu v dobře vyhřáté troubě bleděrůžově, upečené se spojí zavařeninou vždy dva a dva, a pocukrují se. (Přibližná cena: 4,50 Kč.)

Poznámka

Recept z roku 1935. Asi nejsem šikula, ale s jedním žloutkem jsem těsto "neprodělal" ani po delším snažení. Takže jsem přidal bílek a trochu mouky a už to fungovalo. Trouba byla asi na 220°C a 10 min. Marmeláda jakákoliv.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Koláčky z vepřových škvarků

Tématické fráze: moučníky ze škvarků škvarkove kolacky recepty ze škvarků škvarky cena koláčky ze škvarků cena škvarků vepřové škvarky cena recepty na rybízové koláče buchta ze škvarků top recepty-škvarkový koláč řezy ze škvarků kolacky se skvarky škvarkové moučníky co ze škvarků jidla z vepr.skvarku wwwplacky z veprovych skvarku.cz mouka škvarky škvarky škvarkové kolace škvarkové na svatební koláčky