Královské řezy

Suroviny 24 porcí

Bílé těsto:
450 g polohrubé mouky
450 g másla (Hery nebo jiný tuk na pečení)
3 lžíce vody
Tmavé těsto:
200 g cukr moučka
6 vajec
50 g kakao
70 g mleté ořechy
Krém:
250 g másla
200 g cukr moučka
1 žloutek
1/4 l mléka
1 pudink vanilkový

Postup přípravy receptu

 1. Vypracujeme bílé těsto a necháme odpočinout v ledničce.

 2. Připravíme tmavé těsto:
  Ušleháme cukr se žloutky a kakaem, vmícháme mleté oříšky a sníh ze 6 bílků.

 3. Bílé těsto rozdělíme na 2 díly. Jeden díl rozvalíme a upečeme na pečícím papíru, na obraceném plechu (je to nutné, protože těsto je moc křehké, láme se). Druhý díl rozvalíme na pečícím papíře, dáme na plech a vytlačíme až k okrajím plechu, na něj rozetřeme tmavé těsto.

 4. Pečeme v mírně vyhřaté troubě na 160°. Necháme vychladnout na plechu. Pak potřeme krémem a přiklopíme první bílou plackou a pocukrujeme.

 5. Krém: Uvaříme pudink a necháme vystydnout do pokoj.teploty. Ušleháme máslo (Heru) s cukrem a žloutkem, pak zašleháme pudink.

Poznámka od kuchařky

Vrchní upečená bílá placka,je hrozně křehká,musí ji vzít dva s tím pečícím papírem a sesunout přímo na krém.I tak se polámala,ale byla tam.

Je to moc dobrý moučník,tento recept mám myslím z časopisu Vlasta,před 15léty.Je dost drahý,pracný,ale výsledek vynikající.

Komentáře k receptu Královské řezy

 • majda 2 majda 2 (autor receptu)

  Fejfarovamir: děkuji za připomenutí receptu,brzy mám narozeniny, tak už vím, co upéct :-D . Je to výborný moučník, všem chutná!:yes:

  Odpovědět

 • Fejfarovamir Fejfarovamir

  Pekla jsem včera, výborný. Vrchní placku jsem si rozdělila na několik pruhů. Při pečení se trochu spekly. Po vychladnutí, protože se mi nevešel plech do lednice, tak jsem použila mrazák. Po nanesení krému na spodní placku, jsem přenášela jednotlivé proužky z plechu z mrazáku. Dopadlo to výborně, nic se nerozdrobilo. Doporučuji.

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2 (autor receptu)

  Díky za radu!:yes:Fígl za fíglem a propracujem se k bezproblémovému dokončení moc dobrého moučníku:yes:

  Odpovědět

 • hanka hanka(neregistrovaná)

  recept dělám, jsou výborné a můj fígl je jednoduchý a funguje.
  Vrchní díl peču na otočeném plechu na pečícím papíru a po zchladnutí dám i s plechem do lednice. Ztuhný plát jde poměrně snadno a vcelku přesunout na krém:) vyzkoušejte:-))

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2 (autor receptu)

  Jitko,díky za radu:yes:,nedělala jsem je už hodně dlouho,ale jsou výborné:-p.Až je budu dělat,určitě to zkusím nakrájet:-))

  Odpovědět

 • jitka jitka(neregistrovaná)

  Tyto řezy dělám již hrozně dlouho,jsou vynikající:-)Tady mám radu,jak první placku přesunout a napolámat:-)jednotuše si jí ještě před pečením nakrájím rádýlkem,upeču a pak jednotlivé kostičky poskládám na krém:-K

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2 (autor receptu)

  irisek85:je to hrozné přesouvání toho vrchního plátu,ale za tu lahodnou chuť to stojí i když se to trochu poláme,hlavně,že chutná.:-)):-p

  Odpovědět

 • irisek85 irisek85

  Dnes jsem dělala, už podruhé, jsou vynikající, ale ten vrchní plát těsta je k vzteku, vždycky se rozsype.... Chtělo by to nějaký trik na to :-) Na chuti to sice nic nezmění, ale přece jen... :yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Jak jsem to mohla přehlídnout? No, dala bych si!!:-p:yes:

  Odpovědět

 • yanull yanull (moderátorka)

  Tyto řezy také znám, dokonce na ně mám ten samý recept z Vlasty, 2x jsem je dělala, ale pokaždé se mi ten vrchní plát polámal, tak jsem jejich přípravu vzdala. Ale bodík uděluji, protože jsou moc dobré, ale jsou zřejmě pro zručnější ruce než mám já. ;-):-):-D

  Odpovědět

 • Betina Betina

 • michsamant michsamant

 • Betina Betina

 • lemarti lemarti

  Majdi,to vůbec nevadí:-Kjá třeba nevěděla že nějaké takové řezy existují;-):-)Takže ti toho bodíka určitě posílam:-K:yes:

  Odpovědět

 • majda 2 majda 2 (autor receptu)

  Nevšimla jsem si,že ten recept už tady je,to mě mrzí.No,stalo se.

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: řezy na plech nejnovější recepty kralovske rezy vynikající královské řezy královské řezy recept výborné moučníky a řezy recepty královský řez královský moučník výborné řezy na plech recept na královské řezy královské ořechové řezy recept top recepty řezy královské banánové řezy řezy na plech královské jablkové řezy recept královské řezy kralovsky řezy vynikající řezy kralovske.rezy moučníky a řezy recepty nejnovější řezy královské