Houbová polévka s kroupama

Polévky Doba přípravy: do hodinky 1 názor

Polévky Doba přípravy: do hodinky 1 názor

Suroviny 3 litry

200 ml středních krup
1 mrkev
1 kořenová petržel
1/2 celeru
1 cibule
1/2 květáku
1 malá kedlubna
1 rajče
3 stroužky česneku
3 hrsti hub mix
1 kostka masoxu
1 lžička zázvoru
majoránka
libeček
pažitka
Vegeta (nemusí být)
trochu oleje
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Na malém množství oleje si mírně osmažíme cibulku s česnekem na plátky, přidáme kroupy, chvilinku je necháme opražit, zalijeme vodou a vaříme.

  2. Mezi tím si do misky nakrájíme veškerou zeleninu, pokrájené houby a až kroupy budou měknout, misku do polévky vysypeme, přidáme větvičku libečku a dolijeme vodou do množství, které chceme, vaříme dál.

  3. Pak dochutíme masoxem, zázvorem, Vegetou a nakonec majoránkou s pažitkou. Polévku vůbec nemusíme zahušťovat, díky kroupám a zelenině je tak akorát, ale kdo chce, tak si jí zajíškuje.

Poznámka od kuchařky

Zeleninu si můžete volit podle toho, jakou máme rádi. Tuhle polévku dělám několikrát za sezónu, když jsou čerstvé houby a letos jsem na ní zapomněla, teď jsem to napravila-máme jí moc rádi!

Komentáře k receptu Houbová polévka s kroupama

Tématické fráze: vánoční houbová polévka polevka s kroupama houbová kuba staročeská houbová polévka recepty s kroupama polevka z krup a hub kroupamy polevka s houbama a kroupama vánoční houbová polévka s kroupami houbova polevka skrouama recepty houbová polévka polevka z krup a hub houbová polévka houbová polévka recept vánoční polévka s kroupama polevka z kroupama chlebová polév polévka s kroupami a houbami vánoční polévka s kroupami polévka z hub s kroupami