Karamelovo-kávový moučník

Suroviny 1 plech

Těsto:
100 g másla
1 hrnek cukru krupice
2 hrnky polohrubé mouky
2 vejce
1 prášek do pečiva
5 lžic silné černé kávy(bez logru, nebo instantní).
krém:
100 g cukru
100 g másla
2 zakysané smetany
1 šlehačka
1 karamelový pudink(prášek)
1 vanilkový pudink bez vaření Olé
3 lžíce černé kávy
navrch:
nastrouhaný kousek čokolády

Postup přípravy receptu

  1. Na těsto si všechno smícháme dohromady a na konci můžeme krátce projet šlehačem na malou rychlost.

  2. Na plech si dáme pečicí papír, na něj po celé ploše rozetřeme těsto-je tužší, jako takové sušenkové a dáme do vyhřáté trouby na 10-15 minut, na 180°C, pak necháme těsto vychladnout.

  3. Na krém si ušleháme máslo s cukrem, přidáme zakysané smetany, šlehačku, studenou černou kávu a karamelový pudink prášek. Znova šleháme a při tom sypeme pomalu pudinkový prášek Olé do té doby, kdy se nám začne zdát krém dostatečně tuhý.

  4. Pak ho namažeme na vychladlé těsto, uhladíme a posypeme strouhanou čokoládou (nemusí být).

Poznámka od kuchařky

Moučník má takovou sušenkovou chuť a recept je z několika receptů něco a krém je takový momentálně vymyšlený. Dohromady dobrý moučník.

Komentáře k receptu Karamelovo-kávový moučník

Tématické fráze: moučníky s karamelem moučník s karamelem krém z pudinku karamelovo kávové řezy pudink bez vaření rychlý kávový krém krém ze zakysané smetany karamelovo kávový krém kávový močník kávový pudink kávový zákusek pudink olé recepty karamelovy pudink v receptech moucnik s ole pudink karamelovo pudinkovi zakusek moučníky kávový krém karamelovy krem na moucnik se smetanou recepty moučniky krem karamel recepty na moučník s karamelem recepty moučníky s karamelem