Krůtí prsa na kari s meruňkou (broskví)

Drůbeží maso Doba přípravy: do 1h. 7 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: do 1h. 7 názorů

Suroviny

Krůtí prsa (nebo kuřecí)
1 větší cibule
2 PL kari
2 PL majoránky
2 stroužky česneku (nebo 2 PL sušeného česneku)
sůl
pepř (podle chuti)
olivový olej
tvrdý sýr
konzervované meruňky (nebo broskve)

Postup přípravy receptu

 1. Krůtí prsa nakrájíme na nudličky, najemno nakrájíme cibuly, a smícháme všechny výše uvedené přísady. Pokapeme olivovým olejem. Přidáme vodu z meruňěk (broskví) a pořádně vše znovu promícháme.

 2. Necháme chviličku uležet a mezitím si můžeme oškrábat a dát vařit brambory (k tomuto jídlu mi nejvíce chutná bramborová kaše, samozřejmě můžete podávat s rýží, nebo s těstovinama - dle chuti).

 3. Připravenou směs dáme na předehřátou pánev.

 4. Pečeme 10-15 minut zprudka, kdyby náhodou docházela šťáva, připalovalo se nám to, není problém podlít obyčejnou vodou. Potom oheň zmírníme a dopékáme maso zlehka dokud není měkké. Až je maso hotové dáme si jej na talíř (podle toho kolik kdo sní), poklademe meruňkama na který položíme plátek sýru. Tuto konečnou fázi zapékání dělám já osobně v mikrovlnce, již na talíři. Ale můžete zapékat samozřejmě rovnou na pánvi. Už stačí jen kaše a můžeme jíst. Přeji dobrou chuť!

Komentáře k receptu Krůtí prsa na kari s meruňkou (broskví)

 • spagetka spagetka

  Tady taky,prostě maso a ovoce, mňam ;-):-p:-p:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Rozhodně musím dát bodík podobnému receptu s mým. :yes:;-)

  Odpovědět

 • kokronilla kokronilla

  Vyzkoušeno, ochutnáno, pochváleno, moc dobré. Příště zkusím udělat změnu a místo meruňky dát ananas...

  Odpovědět

 • Ivana79 Ivana79

  Pekný recept:-p:yes:

  Odpovědět

 • Bibinko: dříve na to nebyl čas něco přidávat, ale mnohokrát jsem se nechávala odtud inspirovat... Teď už snad bude času víc na více receptů, a snad bude i chutnat všem... :-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Kukolino.sarko, tak koukám, že po 2 letech, kdy si se zaregistrovala je to tvůj první recept:-O, tak další bude v r.2012:-?:-D:-D:-D Ale je bezvadnej, znám ho dobře a dávala sem si ho kdysi i ráda v jedné restauraci;-)Dávám ti 3.boda:yes:

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

  mnamka :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: krůtí prsa na kari krůtí maso s broskví krůtí prsa krůtí prsa s broskvemi krůtí maso s meruňkami kuře na kari s broskví kure na broskvich kuřecí směs s broskví krůtí s meruňkami krůtí kari s meruňkami krůtí prsa na broskvích kuřecí prsa s merunkou kuřecí prsa s merunkami krůtí na broskvích krutí prsa s merunkami kuřecí na kari s broskví kruti nudlicky s broskvi krůtí nudličky s broskvemi kuřecí prsa na meruňkách kuřecí směs s broskvemi