Ovocná bublanina (se švestkami)

Suroviny

80 g Hery
150 g moučkového cukru
2 vejce
200 ml mléka
300 g polohrubé mouky
1 balíček kypřicího prášku do pečiva
500 g ovoce (třešně, višně, jahody, maliny,švestky......)

Postup přípravy receptu

  1. Heru nakrájíme na malé kousky a necháme změknout při pokojové teplotě. Pak přidáme cukr, po jednom žloutky a utřeme do pěny. Pak střídavě po částech vmícháváme vlažné mléko a asi 2/3 prosáté mouky.

  2. Z bílků ušleháme pevný sníh a poté ho se zbylou moukou, kterou jsme smíchali s práškem do pečiva, lehce zapracujeme. Těsto spíše lehce převracíme vařečkou, aby se sníh nerozpadl.

  3. Těsto rozetřeme na plech s vyšším okrajem, který jsme vymazali tukem a vysypali hrubou moukou nebo strouhankou. Na povrch poklademe ovoce, které jsme obalili v hrubé mouce. Ovoce pak zůstane na povrchu a nepropadne se na dno.

  4. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 45 minut.

Poznámka od kuchařky

Já použila švestky :-)

Komentáře k receptu Ovocná bublanina (se švestkami)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bublanina z hery bublanina se švestkama bublanina ze švestek bublanina se švestkami kynutá bublanina bublanina švestky buchta se švestkama moučníky se švestkama moučník se švestkama bublanina s svestkama bublanina s hery kynutá ovocná bublanina bublanina se švestek recepty moučníky se svestkama pečeme se švestkama kynutá bublanina se švestkami bublanina ze švestkama ovocná bublanina z hery co se svestkama bublanina kynutá