Pikantní čočka

Luštěniny Doba přípravy: půl hodiny 5 názorů

Luštěniny Doba přípravy: půl hodiny 5 názorů

Suroviny 3 porce

250 g čočky (Lagris)
1 bobkový list
olej nebo sádlo dle chuti, na osmažení cibule
2 velké cibule
5 stroužků česneku
pepř
muškátový oříšek
1 KL octa
1 KL cukru
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Čočku necháme tři hodiny ležet ve studené vodě (byť v návodu je uvedeno dvě). Přidáme bobkový list a v téže vodě uvaříme. Hlídáme jen, aby bylo přiměřeně vody, tj. aby se nevyvařila, ale aby po dovaření nezůstala. Nemíchat, pouze občas proklepat.

 2. Mezitím si osmažíme na cibulku dozlatova. Když je hotová, vypneme sporák a přidáme česnek – stroužek rozpůlit a nakrájet na jemné plátky.

 3. Než stihneme oloupat a osmažit cibuli a oloupat a nakrájet česnek, je čočka hotová. Samozřejmě záleží na druhu čočky, vždy je třeba ochutnávat. Proto jsem uvedla i značku, kterou jsem použila.

 4. Pak vše smícháme dohromady (předem vyndáme bobkový list), ještě za varu přidáme ocet, cukr, pepř a muškátový oříšek a promícháme. Vypneme sporák, osolíme a znova promícháme. Celkem se to dá stihnout do půl hodiny.

Poznámka od kuchařky

Kamarádka mi ještě říkala, že přidává trochu kečupu, ale to vyzkoušené nemám.

Komentáře k receptu Pikantní čočka

 • rebeka rebeka

  moc dobrá:-p:yes: bod a foto;-)

  Odpovědět

 • Koubkova Koubkova

 • Eliza Eliza

  Takhle je čočka taky moc dobrá.:-p Já jsem ji tedy navíc zahustila, máme ji tak raději. Posílám bod a obrázky.:-):yes:

  Odpovědět

 • eligie eligie (autorka receptu)

  Jana Remkova: Na názvy receptů moc nejsem, pokud jde o česnek, záleží na kvalitě, čínského by nestačilo ani 10 stroužků. Základní recept jsem převzala z Kuchařky naší vesnice a pak ho upravila a hlavně vynechala zahušťování moukou. Ten nápad s čili papričkami je dobrý, příště vyzkouším.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, docela fajné, jen proč pikantní?? nevidím tam nic pikantního. Myslíš česnek? No, možná bych dala méně česneku a trochu čili papriček;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pikantní čočka pikantní čočka recept čočka pikantní recept pikantní čočka recept čočka recept recept na pikantní čočku jamajská cocka čočka lagris příprava recept pikantní čočka čočka s kečupem čočka lagris navod vsreni čočka lagris recepty čočka lagris pikantní čočka na kyselo lagris recepty čočka cockarecept cocka pikantníii čočka recepty recepty s čočkou čočka s čili papričkami