Plněná panenka korbáčky s restovanou zeleninou

Suroviny

vepřová panenka (lze i jiné maso)
sýrové Korbáčky
pepř
sůl
olej
zelenina (např. mladá cuketa, rajče, pórek)
3 stroužky česneku
bylinky (např. provensálské)

Postup přípravy receptu

  1. Omytou a osušenou panenku podélně šikovně nařízneme a "rozbalíme". Posypeme pepřem a solí (opatrně solit!), vložíme korbáčky (mě se vlezly 3 kusy), zavineme a pevně nití ovážeme.

  2. Na pánvi dáme rozehřát lžičku oleje a panenku na prudkém ohni ze všech stran opečeme. Pak podlijeme vodou (max. deci), přiklopíme a necháme opékat asi 15 minut. Pokud je nutné, občas maso otáčíme. Potom maso vyjmeme, uchováme v teple a na pánvi ve výpeku orestujeme nejdříve na plátky nakrájený česnek, pak přidáme nakrájenou zeleninu. Posolíme, opepříme, přidáme bylinky a restujeme (15 minut). Zelenina by měla zůstat křupavá.

  3. Servírujeme společně, panenku nakrájenou na plátky, jako přílohu jsem zvolila kuskus (je dobré ho před podáváním s restovanou zeleninou promíchat).

Komentáře k receptu Plněná panenka korbáčky s restovanou zeleninou

Tématické fráze: plnena panenka recept na korbáčky od hrušky plněná panenka recept sýrové korbačky hruška gorbáčky korbáčky od hrušky recepty hruška korbačky smažené korbáčky gorbačky od hrušky solit panenku pred nebo po sýrové korbáčky recepty hruska recepty korbacky gorbacky syrové korbačky recept vepřová panenka s restovanou zeleninou restovaná zelenina gorbáčky recept recept veprova panenka recepty restovaná zelenina korbacky.cz