Plněné masové kuličky s řeřichou

Suroviny

1 kg vepřového mletého masa
2 větší nadrobno nakrájené cibule
1 vejce
7 pl Solamylu
10 pl strouhanky
1/2 dl mléka
3 krabičky čerstvé řeřichy
sůl
pepř
sladkokyselé okurky nebo kousek uzeniny na naplnění
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Do větší mísy dáme všechny uvedené suroviny, přidáme nůžkama nastříhanou zelenou část řeřichy, vše důkladně promícháme a necháme půl hodiny odpočinout.

  2. Ze směsi kávovou lžičkou odkrajujeme větší hromádky ze kterých v navlhčené dlani děláme kuličky, do kterých vtiskneme čtvereček nakrájené okurky,nebo uzeniny.

  3. Mezi dlaněmi dotvoříme úhlednou kuličku a až jich máme víc, celé ponořené je smažíme ve větší vrstvě rozehřátého oleje do světlehnědé barvy cca 3 minuty.

  4. Po vytažení dáme od tuku odsát na papírovou utěrku. Podáváme jako jednohubky na nakrájeném chlebu nebo rohlíku lehce namazaném hořčicí.

Poznámka od kuchařky

Já jsem si umíchanou směs rozdělila na dvě části. Z první byly tady tyto jednohubky. Z druhé jsem udělala větší koule, asi jako pinpongový míček, také naplnila, osmažila stejným způsobem a druhý den byly se šťouchanýma bramborama. Plnit se dá různě-sýrem,kouskem cibule, párkem nakrájeným na kolečka. Té řeřichy by se sneslo i větší množství, mě zbyly v ledničce poslední 3 krabičky (my ji máme moc rádi), tak jsem je alespoň takto využila.

Komentáře k receptu Plněné masové kuličky s řeřichou

Tématické fráze: masové kuličky jako jednohubky masové jednohubky plněné masové kuličky masové kuličky jednohubky masove kuličky recepty s řeřichou masové kuličky na jednohubky masové kuličky s kapustičkami masové koule s kapustičkami masové kuličky jako jednohubky recepty chléb plněný masovymi kuličkami masové kuličky jako jednohubka masové kuličky recept jednohubky masové kuličky masové kuličky recept jako jedmohubky masové kuličky s hořčicí maso.s.rerichou masová pomazánka s řeřichou masové koule plněné kapustičkama masové kuličky plněné syrem