Cibulový chléb s jablečnou vlákninou bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

480 ml vlažné vody
2 lžíce oleje
2 lžíce jablečného octa
1,5 kávové lžičky soli
1,5 kávové lžičky cukru
250 g bezlepkové mouky Jizerka
200 g jáhlové mouky (nebo jiné bezlepkové mouky)
2 lžíce instantní bramborové kaše bez mléka
2 lžíce jablečné vlákniny
2 kávové lžičky sušené cibule
1 kávová lžička chlebového koření
1 kávová lžička kmínu
2 rovné kávové lžičky sušeného droždí

Postup přípravy receptu

 1. Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr.

 2. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny.

 3. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny).

 4. Během prvních deseti minut pomocí gumové stěrky stíráme nepromíchané suroviny ze stěn nádoby a kontrolujeme, zda se směs míchá v celém objemu. Pokud ne, můžeme pekárně pomocí stěrky trochu pomoct.

 5. Po upečení chléb opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

Poznámka od kuchařky

Obvyklejší varianta cibulového chleba používá čerstvě restovanou cibulku. Do bezlepkového těsta se mi ale více osvědčila cibule sušená, těsto je po přidání restované cibule hodně těžké a velmi špatně kyne.

Jablečná vláknina usnadňuje vázání vody, chleba je po jejím přidání měkčí a vláčnější. Kupuje se v prodejnách se zdravou výživou. Občas ji přidávám i do lepkového chleba. Sama jeho chuť bohužel neposoudím, ale prý je i ten pak vláčnější a voňavější.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Cibulový chléb s jablečnou vlákninou bez lepku, mléka a vajec

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Hezký chlebík:-p+7:yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (moderátorka)

  Určitě si Tvé recepty někdo najde, kdo je bude potřebovat a využije je;-):yes::-K

  Odpovědět

 • maiva maiva

  Určitě dobré pro všechny co potřebují;-)+:yes::yes:

  Odpovědět

 • Bahula Bahula

 • spagetka spagetka

  Souhlas, že toto jsou velmi užitečné recepty a pro mě i v tom, že u nás se naopak musí vyvářet diabeticky, a řada tvých receptů se rozhodně využije i pro diabetika. Takže jednoznačně :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  petram:tiež sa pridám ku kladnému hodnoteniu tvojich bezlepkových receptov. Chvalabohu, v našej rodine s tým problém nemáme, ale mám 3 kolegyne, čo je zo 40 ľudí myslím dosť, ktoré s tým problém majú, a viem, že sa im hodí každý recept. :yes:;-)

  Odpovědět

 • petram petram (autorka receptu)

  Jana Remkova: děkuju :-) Jsem moc ráda, že recepty mají pěkný ohlas. Bezlepková dieta je sice finančně i časově náročná, ale jak jsem sama zjistila, dá se s ní žít a sžít :-) Navíc často používá mnohem "zdravější" suroviny. Věřím, že i ti, kdo bezlepkovou dietu držet nemusí, by v receptech mohli najít inspiraci na rozšíření a ozvláštnění svého jídelníčku. Proto je také přidávám sem, na původně nebezlepkový portál.;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hodně oceňuji, že přidáváš recepty pro bezlepkovce. Já s tím díky Bohu problém nemám, ale pamatuji dobu, kdy moje kamarádka měla 4 děti a z toho 3 byly bezlepkovci a musela pro mouky a všechno, co k tomu patří jezdit do Prahy. Takže ode mne :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: cibulový chléb bez mouky bezlepkový cibulový chleb postup vázání cibule chléb bez lepku recept cibulový chleba bez mouky jak zit bez lepku chleba bez lepku bezlepkový chléb diskuze bezlepkovy chleba, bez vajec vázání cibule recepy s vlakninou chleba s jablky jak udělat chleba bez lepku cibulový koláč bez bez lepku pečeníchleba bez lepku mám ráda recepty chleba bez mléka petram jídelníček jablečná chleba recept bezlepkový cibulový chléb bez mouky cibulovy chléb bez mouky