Jogurtovo-ananasový dort

Suroviny

Korpus:
3 vejce
120 g cukru
120 g polohrubé mouky
meruňková marmeláda
Náplň:
1 velký bílý jogurt
1 smetana ke šlehání
1 ananasový kompot
cukr
1 želatinový ztužovač
Na ozdobu:
1 dortové želé
šťáva z ananasového kompotu

Postup přípravy receptu

  1. Bílky vyšleháme s cukrem, přimícháme žloutky a mouku. Těsto upečeme ve vymazané a vysypané dortové formě. Pečeme asi při 180 °C.

  2. Upečený korpus prokrojíme, promažeme meruňkovou marmeládou a vrátíme do formy.

  3. Ananasový kompot zcedíme. Šťávu si ponecháme na přípravu dortového želé. Ananas pokrájíme na maličké kousíčky. Přidáme bílý jogurt a cukr. Smetanu ke šlehání ušleháme do tuha. Podle návodu připravíme želatinový ztužovač, který vmícháme do ananasovo - jogurtové hmoty. Dále přimícháme ušlehanou smetanu, vše promícháme a naneseme na korpus. Necháme vychladit. Nakonec připravíme podle návodu na sáčku dortové želé, polijeme jím dort a necháme opět ztuhnout.

Poznámka od kuchařky

Barvu dortového želé zvolte každý podle svého gusta. :-D

Komentáře k receptu Jogurtovo-ananasový dort

Tématické fráze: ananasový dort ananasový dort se želé-návod jogurtový dort se želé ananasový dort za studena jogurtový dort s ananasem jogurtový dort s s ananasem ananosovy dort za studena tvarohovo ananasovy dort anasový dort s s jogurtem ananasovy dort s zelatinou ananasové řezy se želatinou ananasový buchta s zele nejlepší ananasový dort jogurtovo ananasovy dortik ananasový dort se želatinou ananasový dort recept dort za studena a želé jogurtovo želatinový dort jogurtový dort pro děti ananasový dor