Tapioka se špenátem a sušenými brusinkami

petram Kuchařka: petram

Dietní recepty , Bezlepkové, DIA 10 názorů

Suroviny

175 g tapiokových perliček
1 lžíce olivového oleje
100 g listového špenátu
3 lžíce sušených brusinek
3 lžíce slunečnicových semínek
1 lžička provensálského koření
sůl
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Tapiokové perličky namočíme na 6 hodin do dvojnásobného objemu vlažné vody. Sušené brusinky také na hodinu namočíme, aby nabobtnaly.

  2. Slunečnicová semínka nasucho opražíme na pánvičce. Namočenou tapioku pomocí sítka slijeme a vsypeme do hrnce, ve kterém jsme rozehřáli lžíci olivového oleje. Asi dvě minuty za stálého míchání opékáme.

  3. Poté přidáme listový špenát, brusinky a slunečnicová semínka. Zalijeme asi 1,5 hrnku vody, přidáme provensálské bylinky a osolíme.

  4. Za stálého míchání vaříme do té doby, než tapioka zprůhlední (trvá to asi 7 minut). Podle potřeby můžeme dolít vodu. Na závěr dochutíme solí a případně i bylinkami.

Poznámka

Tapioka (maniok, cassava, sabudana, sago) je rostlina původem z Amazonie. Dnes se pěstuje hlavně v Thajsku, Nigérii a Brazílii. Pěstuje se pro své kořeny, které obsahují velké množství škrobu. Samotný škrob se používá k zahušťování a je součástí nejrůznějších směsí na pečení pro bezlepkovou dietu. Škrob se také průmyslově zpracovává na tapikové perličky o velikosti 2-3 mm. V asijské, zejména indické kuchyni, se perličky používají na přípravu kořeněného postního pokrmu Sabudana Kidchi. Asiaté též perličky přidávají do čaje s mlékem, jako tzv. „bubble tea“. Ve Velké Británii a v USA je oblíbená sladká úprava, tzv. tapiokový pudink, jedná se dezert podobný mléčné rýži. U nás jsem se s tapiokou v jakékoli podobě ještě nesetkala, ale na západ od nás je běžnou součástí jídelníčku celiaků.

Dnes jsem tapiokové perličky objevila na toppotravinách

http://www.toppotraviny.cz/skrob-prasek-do-peciva-....

A také v tomto obchodě: http://www.shalamar.eu/www-shalamar-eu/eshop/0/3/5....

Kombinaci špenátu, semínek nebo oříšků a brusinek jsem vyčetla na internetu a moc mi chutnala, určitě by šla použít i s kuskusem nebo rýží.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Tapioka se špenátem a sušenými brusinkami

Tématické fráze: tapioca tapioka v kuchyni tapioca recepty co je tapioca tapioca recept tapioka.cz tapioca.cz příprava tapioky tapioka příprava jak se vaří tapioka tapioka mouka tapioca sabudana příprava tapioka papioka sabudana tapiokový puding "@topieca.com" loc:cz tapioka pudding tapiokové těstoviny tapioca puding