Cigareta

Suroviny

6 vajec
6 lžic cukru krupice
7 lžic hladké mouky
(vanilkový krém nebo čokoládový krém)
Na krém:
500 ml mléka
150 g cukru krupice
1 vanilkový cukr
2 vanilkové pudinky (čokoládové pudinky)
375 g másla
trochu rumu (nebo rumové aroma)
bílá čokoládová poleva
mléčná modelovací hmota

Postup přípravy receptu

  1. Vejce s cukrem vyšleháme do husté pěny, prosejeme hladkou mouku. Zlehka hmotu promícháme. Připravenou hmotu rozetřeme na plát na plech s pečícím papírem. Po upečení necháme vychladnout a sundáme z plechu a odstraníme papír.

  2. Na plát rozetřeme připravený krém a stočíme na roládu pomůžeme si papírem a roládu pořádně utáhneme a necháme ztuhnout v lednici. Ztuhlou roládu potáhneme ředěnou čokoládou polevou. Pak potáhneme modelovací hmotou nebo marcipánem. Pokud budete chtít nějaký nápis, tak na něj budete potřebovat neředěnou čokoládu, kterou si dáte do kornoutku stočeného buď z celofánu nebo pergamenového papíru ( pečícího ) a můžete psát. Tabák jsem udělala z nastrouhané čokolády a roládu trošku potřela marmeládou, aby tam čokoláda dobře držela.

Poznámka od kuchařky

Dort je udělaný stejně jako roláda.

Dort se vezl až do Německa, proto ten nápis.

Komentáře k receptu Cigareta

Tématické fráze: roláda jako cigareta čokoladove cigarety roláda cigareta vanilkové cigarety dort cigareta čokoládová cigareta dorty cigareta dort cigareta z rolády jak udělat cigaretu cigarety orechove recept cigarety trcept jak si udelat cigaretu jak si udelat domaci e cigaretu jak si udělat domácí cigaretu jak udelat tabak z marcipanu dort cigareta jak si udělat domácí cigarety rumove cigarety pečící cígarety čokoládová cigereta