Závitky z krkovice na smetaně a hříbkách-v PH

Vepřové maso Doba přípravy: 3-4 hodiny v PH 10 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 3-4 hodiny v PH 10 názorů

Suroviny 4 porce

4 plátky z vepřové krkovice
2 cibule
hořčice
4 Klausovo párečky (jsou malinké, balené po 8 ks)
50 g Eidamu
50 g Nivy
1/2 paprikového lusku (dala jsem červený)
50 g prorostlé slaniny (měla jsem Debrecínskou)
větší hrst nakrájených hříbků
kousek mladé cukety
smetana (30%)
2 lžíce hladké mouky
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Vepřové plátky si naklepeme, aby se daly balit, osolíme, opepříme z obou stran a vnitřní stranu natřeme hořčicí, na ní poskládáme doprostřed po jednom párečku, proužek nivy, proužek eidamu, papriku, proužek slaniny a širší kolečko cukety.

  2. Zavineme masem jako když děláme ptáčky a sepneme, nebo ovážeme nití. Cibuli nakrájíme nadrobno, dáme jí na dno PH, naskládáme na ní závitky, posypeme hříbky, zalijeme vodou vysoko aby byla zároveň se závitky.

  3. Mírně osolíme, zavřeme hrnec a vaříme na High 3-4 hodiny. Po 2 hodinách přilijeme smetanu s rozkvedlanou moukou, zavřeme a dovaříme. Po vaření dochutíme solí nebo pepřem.

Poznámka od kuchařky

Zrovna ptáčky jsem z krkovice nechtěla, tak jsem vytvořila tyto dobré závitky a šmákli jsme si. Měli jsme je s knedlíkem, ale dobré budou i s rýží. Samozřejmně lze udělat klasicky v kastrolu!

Komentáře k receptu Závitky z krkovice na smetaně a hříbkách-v PH

Tématické fráze: závitky z krkovice krkovice na hříbkách krkovice na smetaně závitek z krkovice zavitky s krkovice krkovička na smetaně vepřová krkovice na smetaně ptáčky z krkovice veprova krkovicka na lecu v ph vepřové závitky z krkovice vepřové na hříbkách a smetaně ph rajská omáčka recept krkovice s hribky vepřový závitek s hříbky krkovička s lečem krkovicka.na.smetane kuřecí závitky na hříbkách vepřova krkovička na hříbkach vepřová krkovice na hříbkách hříbkové luzko