Krkovička na hříbkách v papiňáku, zjemněná smetanou

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut 23 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 45 minut 23 názorů

Suroviny 4 porce

600 g krkovičky
1 cibule (velká nebo 2 menší)
1 lahůdková cibulka
2-3 hrsti hříbků
100 ml smetany (31%)
1 lžička celého kmínu
1 lžíce mleté papriky
1/2 masoxu (nemusí být)
trochu pepře
1-2 lžíce hladké mouky
olej
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Krkovičku nakrájíme na soustové kusy, hříbky na plátky a musí být menší, lahůdkovou cibulku na kolečka, cibuli nadrobno.

  2. Do papiňáku si dáme olej, na kterém osmažíme cibuli, pak přidáme maso, necháme ho osmažit, přidáme kmín, papriku, pepř, hříbky, zalijeme vodou, aby bylo maso ponořeno.

  3. Ještě osolíme, dáme masox a celou nakrájenou lahůdkovou cibulku, papiňák zavřeme a dusíme na nejmenší teplotu 20-30 minut.

  4. Zatím si ve smetaně rozmícháme mouku, kterou po ukončeném dušení vmícháme do šťávy a tím jí zahustíme.

  5. Šťávu si upravíme podle toho, kolik jí chceme a k tomu také přizpůsobíme zahuštění moukou, dosolíme, necháme převařit a můžeme stolovat.

Poznámka od kuchařky

Tak to dělávám léta, tudíž neznám autora, ale tak nám nejvíc maso+houby chutná. Maso můžeme použít jiné a houby mohou být také jako směs. Podávala jsem s knedlíkama, ale jde k tomu i rýže, těstoviny, brambory.

Komentáře k receptu Krkovička na hříbkách v papiňáku, zjemněná smetanou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: krkovicka v papinaku vepřová krkovice na hříbkách vepřové na houbách v papináku vepřová krkovička na hříbkách krkovice na houbách se smetanou krkovička na kmíně vepřová krkovice v papináku krkovice recepty kotlety na hříbkách krkovice recept kotlety v papiňáků kotlety na houbách se smetanou maso na hribkach houby v papiňáku vepřová krkovice z papináku kotlety na hříbkách se smetanou krkovička v tlakovém hrnci krkovička na houbách a smetaně maso na houbách v papiňáku kotlety na houbach v papinaku