Jaromírům k svátku

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 26 názorů

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 26 názorů

Suroviny libovolný

Korpus:
5 vajec
5 lžic cukru
4 lžíce polohrubé mouky
1 lžíce kakaa
3 lžíce oleje
Náplň:
1 polotučný tvaroh ve vaničce
1 pomazánkové máslo (bez příchuti)
1 rostlinná šlehačka (250 ml)
želatinový ztužovač za studena (Dr. Oetker)
cukr
kakao
piškoty
Na dozdobení:
cukrářské piškoty
1 rostlinná šlehačka
kakao
čokoláda Margot
čokoládová poleva

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin upečeme piškotový korpus.

  2. Zatímco chladne, připravíme krém:
    tvaroh, pomazánkové máslo a cukr vyšleháme, přidáme zvlášť ušlehanou šlehačku a lehce promícháme. Želatinový ztužovač připravíme podle návodu a vmícháme do krému. Ten rozdělíme na dvě části, do jedné z nich přidáme lžíci kakaa a promícháme.

  3. Vychladlý korpus vrátíme do formy, ve které se pekl, pomažeme kakaovým krémem, poklademe piškoty máčenými v kávě nebo ve šťávě z kompotu, navrch dáme světlý krém a dáme do lednice ztuhnout.

  4. Ztuhlý dortík opatrně vyjmeme z formy, boky obložíme cukrářskými piškoty seříznutými na optimální výšku. Šlehačku rozmícháme s kakaem a společně vyšleháme.

  5. Sáčkem s řezanou trubičkou ozdobíme vršek dortu, posypeme nastrouhanou Margotkou a přidáme ozdoby z čokoládové polevy.

Poznámka od kuchařky

Pokud chceme korpus světlý, dáme do těsta 5 lžic mouky.

Komentáře k receptu Jaromírům k svátku

Předchozí 1 2

Tématické fráze: přání k svátku podle jmen blahopřání k svátku podle jmen přáníčka k svátku podle jmen prání k svátku ke grilování přání k svátku martin přáníčka k svátku podle jmen přání k svátku podle jména nejhezčí přání k svátku přání k svátku podle jména recepty na svátky dort pro jaromíra blahopřání k svátku martina blahoprani k svatku martin přání k svátku co upect k svatku maslovy dort k svatku k svátku dorty od martiny přání k svátku pro martina blahopřání. cz k svátku