Jablkový koláč se sněhem 2

Suroviny

450 g polohrubé mouky
150 g moučkového cukru
200 g hery
4 žloutky
1/2 prášku do pečiva
500 g jablek
4 bílky
100 g moučkového cukru na sníh

Postup přípravy receptu

 1. Z mouky, cukru, prášku do pečiva, žloutků a hery zpracujeme těsto. Třetinu těsta dáme do lednice, ze zbytku vyválíme placku, kterou přendáme na vymazaný a vysypaný plech.

 2. Na těsto nastrouháme na hrubém struhadle jablba a přikryjeme sněhem za čtyř bílků a 100 g cukru. Nahoru nastrouháme na hrubém struhadle zbytek těsta.

 3. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 25 minut.

Komentáře k receptu Jablkový koláč se sněhem 2

 • Dajda Dajda

  Jsou to opravdu hraběnčiny řezy, před 20 až 30 roky velmi populární, ale dnes skoro zapomenuté. Je fajn, že je připomínáte, jde opravdu o skvělý moučník.:yes: Dají se na ně upotřebit zbylé bílky, protože do těsta stačí dát 2 žloutky a zbylé dva nahradit troškou mléka. Čím více sněhu bude nahoře, tím lépe.

  Odpovědět

 • Janina54 Janina54

  Hraběnčiny řezy, nic nového :-// Já těsto rozdělím na 2/3 a1/3 a obojí dám do mrazu cca na hodinu. I spodní část koláče strouhám, je pak vzdušnější. A to je teď peču každý týden.

  Odpovědět

 • romana romana(neregistrovaná)

  Prostě hraběnčiny řezy po xté. Akorát já dávám máslo místo hery a do jablek kopec skořice.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Takže něco jako hraběnčiny řezy:-?. Pamatuji si, že jsem kdysi dala ten kousek do mrazáku a zapoměla na něj:-D. No a našla jsem ho, až byl koláč snězený. Zdál se mi nějaký divný!:-D:-D, ale jen vzhledově. Chuť byla skvělá;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: jablkový koláč se sněhem jablkové řezy se sněhem jablečný koláč se sněhem koláč s jablky a sněhem jablkový koláč z hery jablkový koláč řezy s jablky a sněhem koláč se sněhem hraběnčiny řezy se sněhem hraběnčin kolá koláče se sněhem buchta s jablky a sněhem jablečný koláč na plech se sněhem koláč paní hraběnky jablkovi kolac se snehem jablecny kolac s kokosovym snehem kolac z jablky se snehem jablkovy kolac se snehem 2 placka se snehem koláč se sněhem a jablky