Špíz z amura

Ryby Doba přípravy: 20 min. + asi 45 min. pečení 4 názory

Ryby Doba přípravy: 20 min. + asi 45 min. pečení 4 názory

Suroviny 10 velkých špízů - akorát na plech

1 amur (cca 2,5 kg; vykostěný)
300 g anglické slaniny vcelku
3 bílé papriky nebo žluté papriky
2 větší cibule
300 g menších žampionů
sůl
drcený kmín
pepř
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Rybu nakrájíme na kousky cca 2x2x2 cm. Papriku a anglickou nakrájíme na podobně veliké kousky podle možností, cibuli překrojíme napůl, pak opět napůl a rozebereme na plátky. Malé žampiony jen omyjeme a překrojíme napůl.

  2. Na špejle střídavě napichujeme rybu, papriku, slaninu, žampion, cibuli atd. Vyrovnáme na plech mírně vymazaný olejem, posolíme, pokmínujeme, opepříme. Pak poklademe plátky másla (jen sem tam) a dáme naplno péct (plynová trouba). Podáváme s bramborovou kaší, šťouchanými či jinými bramborami, jak má kdo rád. Na fotce hotového pokrmu je jeden špíz napůl.

Poznámka od kuchařky

Každý rok při výlovu grilujeme tyto špízy venku na grilu - letos nás sníh zahnal domů, ale neodradilo nás to a rybka z trouby byla také vynikající.

Komentáře k receptu Špíz z amura

Tématické fráze: recept na amura recepty z amura recepty na amura příprava amura recept na přípravu amura jak na amura jak upect amura jak vykostit amura jak udelat amura recept z amura recepty na přípravu amura řízek z amura recepty s amura řízky z amura recept na rybu amura pečení amura jak uvařit amura recept na pečeného amura příprava ryby amura pokrmy z amura