Včelí úlky z piškotů s karamelovou náplní

Suroviny cca 35 úlků

200 g piškotů
160 g mletého cukru
80 g másla
2 lžíce rumu
2 lžíce mléka
Náplň:
1/2 plechovky slazeného karamelu (nebo slazené kondenzované mléko uvařené v plechovce cca 1 hodinu v tlakovém hrnci)
1 lžíce másla
lžička rumu
Na dozdobení:
čokoláda na vaření
cukrářské zdobení (podle fantazie)

Postup přípravy receptu

  1. Z piškotů, cukru, másla, rumu a mléka vypracujeme těsto. (jde to ztuha, ale jde). Formičku na úlek vždy vysypeme cukrem, vložíme do ní kuličku těsta, vařečkou utvoříme otvor na krém a klepnutím na desku vyklopíme.

  2. Hotové úlky necháme aspoň 1-2 dny oschnout na desce a pak je plníme krémem. Karamel ušleháme s máslem a rumem a plníme do úlků. Uzavřeme buď lineckými kolečky, nebo piškoty rovnou stranou k podložce, kulatou do úlku.

  3. Špičky úlků ponoříme do roztopené čokolády a do libovolného cukrářského zdobení a necháme zaschnout.

Poznámka od kuchařky

Jsem si vědoma, že receptů na úlky je tady povíc. Některé jsou však kakaové, jiné s ořechy i piškoty, některé jen s ořechy. Tak mne napadlo, že tyhle snad nebudou vadit.

Komentáře k receptu Včelí úlky z piškotů s karamelovou náplní

Tématické fráze: ulky medové trubičky s karamelovou náplní včelí ůlky bez ořechů krém do úlků ořechové včelí úlky recepty kakaové úlky těsto na úlky náplň do včelích úlů krém na úlky krém do včelích úlků piškotové včelí úlky recept na včelí úlky ulky bez orechu kakaove vceli ulky nápln do ulek těsto na včelí úlky včelí úlky ořechové recepty ořechové včelí úlky včelí ulky recept karamelová náplň do ořechů