Aspikový dort slavnostní

Studená kuchyně Doba přípravy: 2 hodiny 23 názorů

Studená kuchyně Doba přípravy: 2 hodiny 23 názorů

Suroviny

želatina
cukr
ocet
sůl
bramborový salát
šunka
sýr
vejce
-Zelenina na zdobení:
červená paprika
žlutá paprika
ředkvičky
pórek
salátová okurka
petrželka

Postup přípravy receptu

 1. Želatinu uděláme podle návodu.

 2. Do formy nalijeme tekutou želatinu asi půl cm, necháme ztuhnout. Pak ozdobíme zrdcadlovitě vyřezaným nápisem či ornamenty.

 3. Nakrájíme na drobno červenou a žlutou papriku a podle svého vkusu navršíme na dno formy, poklademe kolečky vajec, šunkou, eidam, na to bramborový salát, opět šunka a sýr, vše zalijeme aspikem.

 4. Dáme vychladnout asi na 1 hodinu.

 5. Pak vyklopíme a zdobíme dle fantazie vyřezanými květy lístky ze zeleniny či ovoce.

Komentáře k receptu Aspikový dort slavnostní

 • ALENAKOS ALENAKOS

  tejaja..nedá mi to nereagovat na tvé písmenka..Před 2 rokama jsem založila na F.B. stránku věnovanou chlebovým slaným dortům,alenice ..tento dort má na stránkách už od 27.5.2011.. na stránkách je přes 165 albumů slaných dortařek .. alenice.. byla mezi prvníma která vložila své fotky ...k dnešnímu dni je tam 16 500 lidiček co jsou příznivci slaných dortů ..který dnes a denně probírají alba. Věř tomu že kdyby fotka nebyla její vlastnictví .. už by se někdo ozval že tu fotku viděl u někoho jiného, a že takových případů jsem tam řešila hodně.Věř tomu že si to tam šikulky ohlídají.Taktéž já sama osobně jsem těch fotek slaných dortů viděla hodně, dá se říct že za ty 2 roky poznám rukopis konkretní dortařky.Takže tvá obava nejni oprávněná. Omlouvám se všem komu se nezamlouvá můj slovosled .. nejsem češtinářka.

  Odpovědět

 • alenice alenice(autor receptu)

  JezulkaS:moc děkuju:-))

  Odpovědět

 • JezulkaS JezulkaS

  Moc pěkné dortíky :yes::-K Posílám + bod .:-K

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

 • alenice alenice(autor receptu)

  :-D:-D jééé takových zastáncců! díky vám všem! skutečně nemám důvod se chlubit cizím peřím-nejde mi ani o bodíky ani nesoutěžím-chci jen ostatní inspirovat a možná něco nového naučit;-)Tak jako já se ráda něco nového naučím od ostatních:-)

  Odpovědět

 • katkosanka katkosanka(neregistrovaná)

  nejkrásnější :)Viděla jsem spoustu těchto dortů od alenice naživo.... :yes:

  Odpovědět

 • Coleta Coleta

  peppi: Naprostý souhlas ;-)

  Odpovědět

 • Iness Iness

  Na takovém dortíku by si naše rodinka pošmákla:-p. Je moc pěkný a určitě něco podobného vyzkouším. Těch rýpavých si nevšímej. Vím, že to mrzí, že tady musíš obhajovat SVÉ fotografie, které jsou pod drobnohledem zdejších detektivů, ale je lepší stručně napsat, že jsou Tvé a basta.
  Co se tady děje už nemá obdoby:-//.

  Odpovědět

 • peppi peppi(neregistrovaný)

  Ženský, koukám na vás pár dní, ale mám vás dost. Jdu odsud pryč.To,co tady některé předvádíte, mě připadá, že ty recepty patří vám:no::no::no:

  Odpovědět

 • Irena Ducháčková Irena Ducháčková(neregistrovaný)

  Alenky aspikový dort znám osobně. Moje rodina i přátelé již její kuchyni znají a oblíbili si i tyto slavnostní dorty, které se dají "naplnit" dle preferencí jubilantů. Nad fotkami mne nenapadlo váhat ani na vteřinu nad autorstvím, obrázky znám již z minulosti ze soukromého archivu paní Aleny. Netuším co tady kdo řešíte. Měla jsem za to, že tady není třeba řešit prkotiny jako je scan, stín aj. Ale spíš hodnotu recepisu.
  Alenko děkuju! Jednou si zkusím dortík sama. Ale nevím jestli ho zvládnu tak skvěle jako ty sama :-K

  Odpovědět

 • akneri akneri

  Tak dámy!!!alenice je moje učitelka studené kuchyně a mám ten pocit že se tu k novým kuchařkám chováte dost nevkusně!!třeba nařčení že nejsou její!!můžu potvdit že tak krásné dorty (jak sladké tak slané)jste v životě neviděly!!!:-p alenice máš je moc pěkně vkusně udělané a hlavně dobré!!!:yes::-K

  Odpovědět

 • alenice alenice(autor receptu)

  ano-to jistě-nemusí to ale znamenat,že nejsou moje;-) stačilo se normálně zeptat a já bych dala vysvětlení. Je to focené mobilem z mé fotografie z alba,které mám jako presentační. Dělám takové dorty pro cateringové společnosti na zakázku firem. Je to už starší fotka,když jsem neměla ještě pořádný foták-jak prosté,že:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Eliza: souhlas, ta poslední fotka je naprosto jasně zkopírovaná či oskenovaná

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Myslím, že hlavně na té poslední fotografii jsou zřejmé tiskové body.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  tejaja: Terezko, ale taky bych ráda věděla, jak jsi přišla na to, že fotky nejsou alenice? jako skeny nevypadají;-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: aspikový dort aspikový šunkový dort recept aspikový dort recept slaný aspikový dort slavnostní mini dortíky recepty slavnostní slaný dort aspikový dort slany aspikové dorty obrázek aspikove dorty dort z aspiku aspikove dorty obrazky studené aspikový dorty kuřecí maso v aspiku studena slavnostni kuchyně recepty studené slané dorty aspikové dort jubilant slavnostní dorty aspikový dort recept videorecept aspikovy dort obrazky slavnostní dorty recepty