Slaný dort - KAPR

Suroviny

2 balení toustového chleba - podle velikosti kapra
Pomazánka :
asi 1 kg měkkého tvarohu
1-2 zakysané smetany
1 větší Majolka®
česnek
sůl
bílý pepř
Kyselé okurky
paprikový salám
vejce
rajčata (další zelenina dle fantazie)
Želatina

Postup přípravy receptu

  1. POMAZÁNKA: Všechny ingredience dobře vyšleháme do jemného krému, nakonec přidáme asi tak dvě lžíce rozpuštěné želatiny a znova promícháme.

  2. Toustový chléb rozprostřeme na tác jak chceme mít kapra velkého, nožem seřízneme do tvaru kapra, pomažeme pomazánkou, poklademe zeleninou či salámem, přikryjeme opět toustem, opět seřízneme a vytvarujeme kapří tělo.

  3. Tak pokračujeme střídavě a plníme pomazánkou a náplněmi dle chuti. Nakonec vytvarujeme hlavu s tlamkou a celého kapra dobře potřeme pomazánkou.

  4. Pak už dozdobíme podle fantazie - kapří šupiny oko, ploutve a pomazánkou ozdoby doplníme viz. fotky. Dáme dobře ztuhnout do lednice .

Komentáře k receptu Slaný dort - KAPR

Tématické fráze: dort kapr dort ve tvaru kapra kapr dort dorty kapr dort jako kapr slaný dort z chleba kapr slaný kapr dort tvaru kapra salamovy dort kapra slané dorty pro muže kapr zelatinovy dort ve tvaru kapra tvar kapra dort-kapr slané dorty pro muže dort kapr postup jidlo ve tvaru kapra slaný dort kapřík kapr salam slaný dort pro muže toustove dorty-tvar kapra