Smažená kuřecí stehna s kostí

Drůbeží maso Doba přípravy: 40 minut 6 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 40 minut 6 názorů

Suroviny 2 porce

2 kuřecí stehna
sůl
Na obalení:
1 vejce
1 hrnek hladké mouky
1 hrnek jemné strouhanky
Na smažení:
slunečnicový olej
sádlo

Postup přípravy receptu

 1. Kuřecí stehna s kostí omyjeme.

 2. Ze stehen odstřihneme kloub (nemusíme) a stáhneme kůži. Odkrájíme nežádoucí tuk a stehna opět omyjeme pod studenou tekoucí vodou. Osušíme je a nožem podélně z každé strany 3x4 nařízneme.

 3. Stehna dobře nasolíme a necháme 10 minut odpočinout, aby sůl prostoupila do masa.

 4. Rozšleháme vejce se 2 lžícemi vody a trochou solí. Stehna obalíme v hladké mouce, rozšlehaném vejci se solí a ve strouhance.

 5. Na pánvi rozehřejeme směs slunečnicového oleje a sádla a stehna velmi zvolna usmažíme po obou stranách. Můžeme smažit i pouze na oleji. Smažíme velmi zvolna, aby se kuřecí maso prosmažilo až ke kosti.

 6. Usmažená stehna dáváme přímo na talíř, nebo uchováváme v kastrolu zakrytém pokličkou. Smažená kuřecí stehna s kostí podáváme s vařenými brambory, bramborovou kaší, nebo bramborovým salátem.

Komentáře k receptu Smažená kuřecí stehna s kostí

 • Pepa Pepa(neregistrovaná)

  Kůži na stehnách nechávám a smažím je na sucho v remosce asi 1 hodinu. Aby sůl dobře pronikla do masa, tak solím den předem, větší kusy masa (celé kuře, kachna, vepř. krkovice ....) solím 2-3 dny předem.

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Jak dlouho smažíme, mně se zatím nepovedlo usmažit na pánvi, ale ráda se poučím;-) a tuku je tolik, aby stehna de facto byla ponořená tj. jako ve fritovacím hrnci:-?:-O

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  JanaB1: V troubě jsou fakt lepší!! Moje zkušnost.;-) Mají úplně jinou chuť. Ježkovy oči, ale jsi mi nadělala chutě!:-D:yes:

  Odpovědět

 • JanaB1 JanaB1(autor receptu)

  varilamyskakasicku: Já je smažím na pánviče, v troubě to nedělám. Podle velikosti stehna asi tak 10 minut z každé strany. Smažím je na plynovém sporáku na středně velkém hořáku a plyn si nastavím na nejmenší hoření.

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  Jak je dlouho smažíš, aby se pořádně propekla, já bych to zkusila dát smažit na plech a pomalu:-p

  Odpovědět

 • Iness Iness

  Už jsem nedělala ani nepamatuji. To se musí napravit. Mám horní stehýnka, to by šlo. Díky za připomenutí;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: smažená kuřecí stehna smažené kureci stehno smazene kureci stehna láďa hruška kuřecí paličky obalovana kurecí stehna smažená kuřecí stehýnka jak dlouho smažit kuřecí stehna kuřecí stehna smazena obalovane kuřeci stehna recepty ládi hrušky - kuřecí stehýnka obalovaná kuřecí stehna bez kosti kuřecí stehna s kostí smažené kuřecí paličky obalené kuřecí stehna smažená stehna smažená kuřecí stehna recept smažená kuřecí stehna v troubě jak usmažit kuřecí stehna smažené kuřecí stehýnka horkovzdušná fritéza recepty